सञ्चारमन्त्रीलाई चौतारीको ध्यानाकर्षण, आमसञ्चार प्रतिष्ठान गठन गर्न मन्त्री सकारात्मक


Image

सञ्चार तथा सूचना प्रविधि राज्यमन्त्री गोकुल बाँकोटाले आमसञ्चार प्रतिष्ठान गठन, आमसञ्चार नीतिको कार्यान्वय जस्ता कुरामा आफू सकारात्मक रहेको बताएका छन् ।  प्रेस चौतारी नेपाल केन्द्रीय कमिटीका प्रनिनिधिहरुसँग आज मन्त्रालयमै भेटघाट गर्ने क्रममा उनले यस्तो बताएका हुन् । उनले समस्याहरु मात्र होइन आकाक्षांहरु पनि धेरै भएको भन्दै प्रेस चौतारीका मागप्रति सरकार सकारात्मक रहे पनि केही प्राविधिक कठिनाई भएको बताए ।

पूरा पढ्नुहोस्

कांग्रेस बैठकमा तीन नेता देउवामाथि खनिए, पराजयको यस्तो खुल्यो रहस्य


Image

संघीय र प्रदेशसभाको निर्वाचनमा निकै नराम्रो हार व्यहोरेको नेपाली काँग्रेस आन्तरिक समिक्षामा जुटेको छ । आजबाट सुरु केन्द्रीय कार्यसमितिको बैठकमा कांग्रेसले  निर्वाचनपछिको परिस्थितिका बारेमा समीक्षा गरेको छ । गत मंसिर १० र २१ गते दुई चरणमा सम्पन्न प्रतिनिधिसभा र प्रदेशभसभा सदस्य निर्वाचनमा पार्टीले भोग्नुपरेको पराजयपछि नेतृत्वमाथि खनिएका कांग्रेस सदस्यहरुले आज पनि नेतृत्वको आलोचनामा समय खर्च गरे ।

पूरा पढ्नुहोस्

दुई वर्षभित्रमा पानी जहाज र रेल सञ्चालन गर्ने ओलीको दाबी पूरा होला ?


Image

पहिलो पटक प्रधानमन्त्री हुँदा प्रधानमन्त्री निवास बालुवाटार अघि नै कागजका ढुंगा बाल्टिमा हालेर केही विरोध गरेको भन्दै वर्तमान प्रधामन्त्री केपी शर्मा ओलीले अबको दुई वर्ष भित्र नेपालको आफ्नै पानी जहाज र रेल सञ्चालन गर्ने दाबी गरेका छन् । पहिलो कार्यकालमै नेपालको आफ्नै पानी जहाज र रेल सञ्चालन गर्ने योजना रहे पनि त्यो पूरा नभएको भन्दै यसपटक जसरी पनि पूरा गरेर छाड्ने दाबी गरे ।

पूरा पढ्नुहोस्

समाचार सबै
Image

 
बिश्व न्यूज संबाददाता
डलास (टेक्सस) । 
नेपाली समाज टेक्ससले आइतवार टेक्ससको अर्विगंमा स्वास्थ्य शिविर संचालन गर्ने भएको छ ।  विशेषज्ञ चिकित्सकहरुको टोलीले शिविरमा उपचार सेवा दिने समाजले जनाएको छ । खासगरी नेपालीलाई लक्षित गरी समाजले  प्रत्येक तीन महिनाको फरकमा स्वास्थ्य शिविर गर्दै आएको छ । यसबाट डलास फोर्टवर्थ क्षेत्रवरपर वस्ने आम नेपाली लाभान्वित हुनुका साथैं कागजपत्र विहिन नेपाली र स्वास्थ्य विमा नगरेकाहरुले सरल रुपमा स्वास्थ्य जाच गर्ने अवसर पाउदैं आएका छन्  । 

Image

दुप्चेश्वर गाउँपालिका–१ घ्याङ्फेदीका वडाध्यक्ष सुनबहादुर तामाङलाई मानव बेचबिखन मुद्दामा दोषी ठहर गर्दै जिल्ला अदालतले ३७ वर्ष छ महिना कैद सजाय र रु दुई लाख ५० हजार जरिवानाको फैसला गरेको छ । जिल्ला न्यायाधीश लोकजङ्ग शाहको एकल इजलाशले वडाध्यक्ष तामाङसहित तीनजनालाई कैदका साथै जरिवानाको फैसला गरेको हो ।
मनोरञ्जन सबै
Image

स्वाभाविक अभिनयकी धनी नायिका निरुता सिंह नेपाली चलचित्रबाट लगभग आउट बनेको एक दशक हुन लागिसकेको छ । एक समय नेपाली चलचित्रमा अत्यन्त चर्चाको शिखरमा रहेकी निरुता चर्चामा रहेकै बेला भारतको मुम्बई पलायन बनेकी हुन् । तर, उनी बलिउडमा धूम मचाउन पुगेकी भने होइनन् । 

Image

नेपालको सुदूरपश्चिम र मध्यपश्चिमका पहाडी भेगहरुमा अझै पनि ज्वलन्त रहेको प्रायः हिन्दू धर्मका धेरै समुदायहरूमा छाउपडी प्रथा मान्ने गरिन्छ । तर, तिनका सीमाहरूमा भने व्यापक भिन्नता पाइन्छ । रजश्वला तथा सुत्केरी भएका बेला छाइछुइ गर्न नहुने, यसो गरे देवता रिसाउने र पाप लाग्ने आदि धार्मिक अन्धविश्वास रहँदै आएको छ ।