चार मन्त्री लिएर प्रधानमन्त्री ओली जङ्गी अड्डा पुगेपछि...


Image

प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली चारमन्त्री गृहमन्त्री रामबहादुर थापा, अर्थमन्त्री डा युवराज खतिवडा, परराष्ट्रमन्त्री प्रदीप ज्ञवालीसहित सैनिक मुख्यालयको निरक्षण भ्रमणमा पुगेका छन् । ओलीले भ्रमणका क्रममा समसामयिक विषय तथा नेपाली सेना सम्बन्धी जानकारी लिएको जङ्गी अड्डाले जानकारी दिएको छ । 

पूरा पढ्नुहोस्

शुभकालिकाका अध्यक्ष खडानन्दको मोजमस्ती, जनताको २० लाख बोकेर यस्तो भ्रमण !


Image

कर्णाली भनेपछि त्यसैपनि विकासमा पछि परेको अञ्चल भनेर चिनिन्छ । कर्णालीकै एक जिल्ला हो, कालिकोट । कालिकोटकै शुभकालिका गाउँपालिकाका जनताले स्थानीय जनप्रतिनिधि आएपछि आफ्नो गाउँपालिकाले मुहार फेर्ला भन्ने आशा गरेका थिए । जनताको भोट पाएर धुमधामसँग जितेर आएका जनप्रतिनिधिको ध्यान अहिले घुमघाममा केन्द्रित भएपछि यो गाउँपालिकाका जनता मर्माहत भएका छन् ।

पूरा पढ्नुहोस्

सञ्चारमन्त्रीलाई चौतारीको ध्यानाकर्षण, आमसञ्चार प्रतिष्ठान गठन गर्न मन्त्री सकारात्मक


Image

सञ्चार तथा सूचना प्रविधि राज्यमन्त्री गोकुल बाँकोटाले आमसञ्चार प्रतिष्ठान गठन, आमसञ्चार नीतिको कार्यान्वय जस्ता कुरामा आफू सकारात्मक रहेको बताएका छन् ।  प्रेस चौतारी नेपाल केन्द्रीय कमिटीका प्रनिनिधिहरुसँग आज मन्त्रालयमै भेटघाट गर्ने क्रममा उनले यस्तो बताएका हुन् । उनले समस्याहरु मात्र होइन आकाक्षांहरु पनि धेरै भएको भन्दै प्रेस चौतारीका मागप्रति सरकार सकारात्मक रहे पनि केही प्राविधिक कठिनाई भएको बताए ।

पूरा पढ्नुहोस्

समाचार सबै
Image

संघीय र प्रदेशसभाको निर्वाचनमा निकै नराम्रो हार व्यहोरेको नेपाली काँग्रेस आन्तरिक समिक्षामा जुटेको छ । आजबाट सुरु केन्द्रीय कार्यसमितिको बैठकमा कांग्रेसले  निर्वाचनपछिको परिस्थितिका बारेमा समीक्षा गरेको छ । गत मंसिर १० र २१ गते दुई चरणमा सम्पन्न प्रतिनिधिसभा र प्रदेशभसभा सदस्य निर्वाचनमा पार्टीले भोग्नुपरेको पराजयपछि नेतृत्वमाथि खनिएका कांग्रेस सदस्यहरुले आज पनि नेतृत्वको आलोचनामा समय खर्च गरे ।

Image

पहिलो पटक प्रधानमन्त्री हुँदा प्रधानमन्त्री निवास बालुवाटार अघि नै कागजका ढुंगा बाल्टिमा हालेर केही विरोध गरेको भन्दै वर्तमान प्रधामन्त्री केपी शर्मा ओलीले अबको दुई वर्ष भित्र नेपालको आफ्नै पानी जहाज र रेल सञ्चालन गर्ने दाबी गरेका छन् । पहिलो कार्यकालमै नेपालको आफ्नै पानी जहाज र रेल सञ्चालन गर्ने योजना रहे पनि त्यो पूरा नभएको भन्दै यसपटक जसरी पनि पूरा गरेर छाड्ने दाबी गरे ।
मनोरञ्जन सबै
Image

स्वाभाविक अभिनयकी धनी नायिका निरुता सिंह नेपाली चलचित्रबाट लगभग आउट बनेको एक दशक हुन लागिसकेको छ । एक समय नेपाली चलचित्रमा अत्यन्त चर्चाको शिखरमा रहेकी निरुता चर्चामा रहेकै बेला भारतको मुम्बई पलायन बनेकी हुन् । तर, उनी बलिउडमा धूम मचाउन पुगेकी भने होइनन् । 

Image

नेपालको सुदूरपश्चिम र मध्यपश्चिमका पहाडी भेगहरुमा अझै पनि ज्वलन्त रहेको प्रायः हिन्दू धर्मका धेरै समुदायहरूमा छाउपडी प्रथा मान्ने गरिन्छ । तर, तिनका सीमाहरूमा भने व्यापक भिन्नता पाइन्छ । रजश्वला तथा सुत्केरी भएका बेला छाइछुइ गर्न नहुने, यसो गरे देवता रिसाउने र पाप लाग्ने आदि धार्मिक अन्धविश्वास रहँदै आएको छ ।