सिलवाललाई पक्राउ गर्न बस्नेतको चुनौती


Image
 
बिश्व न्यूज संबाददाता
टेक्सस (अमेरिका ) । 
नेपाल तरुण दलका अध्यक्ष जीतजंग बस्नेतले वर्तमान सरकारले अपराधीमा समेत विभेद गरेको आरोप लगाएका छन् । उनले अपराध गर्नेलाई वर्तमान सरकारले कानुनी दायरामा ल्याउन खोजेको हो भने नवराज सिलवाल, परशुराम बस्नेत लगायतलाई पक्राउ गरेर देखाउन चुनौती दिएका छन् । 
काभे्रका गणेश लामालाई प्रहरीले पक्राउ गरेको विषयमा बोल्दै अध्यक्ष बस्नेतले कानुन र संविधानको पक्षमा कांग्रेस र तरुणदल रहेको भएपनि त्यस्तै  प्रकृतिका अपराधमा संलग्न रहेका र  प्रहरीले खोजी गरिरहेकाहरुलाई यो सरकारले संरक्षण गरेर आस्थाका आधारमा विभेद गरेको आरोप लगाए । उनले यदि कानुनी राज र दण्डहिनताको पक्षमा यो सरकार छ भने टोले गुण्डा सबैलाई पक्राउ गरेर देखाउन चुनौती दिए । 
पूरा पढ्नुहोस्

मन्त्री र सचिवलाई प्रधानमन्त्रीको निर्देशन– ‘यो सामान्य होइन, असामान्य सरकार हो’


Image

प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले सामान्य दैनिक प्रशासन चलाए जस्तो गरी मात्रै काम गर्ने प्रवृत्ति त्यागेर सक्रियताका साथ काम गर्न सरकारका सचिवहरुलाई निर्देशन दिएका छन् ।  प्रधानमन्त्री तथा मन्त्रिपरिषद् कार्यालयमा आज मन्त्रिपरिषद्का सबै सदस्यलाई साथै राखेर प्रधानमन्त्रीले अब सामान्य तरिकाले सरकारी प्रशासन नचल्ने भएकाले विशेष भूमिकाका साथ जनताको सेवामा लाग्न सबैलाई निर्देशन दिए ।

पूरा पढ्नुहोस्

हवाई आक्रमणमा २९ तालिबानको मृत्यु


Image

अफगान सुरक्षा फौजले गरेको हवाई कारबाहीमा अफगानिस्तानमा शनिबार कम्तीमा २९ तालिबान लडाकूको मृत्यु भएको छ । अफगानिस्तानको हेल्मण्ड प्रान्तमा भएको सुरक्षा कारबाहीका क्रममा उनीहरुको मृत्यु भएको अफगान रक्षामन्त्रालयले आइतबार जनाएको छ । ‘सुरक्षा फौजले तालिबान लडाकूहरुलाई लक्षितगरी युद्धक विमानबाट आक्रमण गरेको थियो,’ मन्त्रालयद्धारा जारी वक्तव्यमा भनिएको छ, ।

पूरा पढ्नुहोस्

समाचार सबै
Image

निर्वाचन आयोगले उपराष्ट्रपति पदमा निर्वाचित भएका नन्दबहादुर पुनलाई प्रमाणपत्र प्रदान गरेको छ । उपराष्ट्रपतिको कार्यालयमा आज साँझ आयोजित एक समारोहमा प्रमुख निर्वाचन आयुक्त डा अयोधीप्रसाद यादवले उपराष्ट्रपतिमा निर्वाचित भएका पुनलाई प्रमाणपत्र प्रदान गरेका हुन् । सो समारोहमा आयोगका आयुक्त, सचिव तथा कर्मचारीको उपस्थिति रहेको थियो ।

Image

कैलालीको घोडाघोडी नगरपालिकाका मेयर ममता प्रसाद चौधरीको स्वास्थ्य अवस्था बुझ्न प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली त्रिभुवन शिक्षण अस्पताल महाराजगञ्ज पुगेका छन् । अपरिचत समूहको गोली र खुकुरी प्रहारबाट सख्त घाइते बनेका मेयर चौधरीको स्वास्थ्य अवस्थामा जानकारी लिन ओली त्यहाँ पुगेका हुन् ।
मनोरञ्जन सबै
Image

नेपालको सुदूरपश्चिम र मध्यपश्चिमका पहाडी भेगहरुमा अझै पनि ज्वलन्त रहेको प्रायः हिन्दू धर्मका धेरै समुदायहरूमा छाउपडी प्रथा मान्ने गरिन्छ । तर, तिनका सीमाहरूमा भने व्यापक भिन्नता पाइन्छ । रजश्वला तथा सुत्केरी भएका बेला छाइछुइ गर्न नहुने, यसो गरे देवता रिसाउने र पाप लाग्ने आदि धार्मिक अन्धविश्वास रहँदै आएको छ ।