Epapers :

21-Oct-2019 | ४ कार्तिक २०७६, सोमबार

कारभित्र निदाई रहेका र्यापर माथि ५५ पटक गोली हान्दा

३१ जेष्ठ २०७६, शुक्रबार ०   बिचार / प्रतिक्रिया


गत फेब्रुअरी ९ तारिख राती आफ्नो कारमा सुतिरहेको अवस्थामा ६ जना प्रहरीले एकै साथ गोली हानी मारेका क्यालिफोर्नियाका र्यापर विली म्याकको हत्यालाई भलेहो सिटी प्रशासनले “उचित” भनेको छ ।क्यालिफोर्निया सान फ्रान्सिस्कोस्थित फाष्ट फुड रेस्टुरेण्ट टाकोबेलको ड्राईभ-थ्रुमा आफ्नै कार भित्र निदाईरहेको अवस्थामा स्थानीय भलेहो शहरका प्रहरीले २० वर्षीय म्याकको कारलाई एक साथ घेरा हाली ३ मिनेट ५० सेकेन्ड भित्र ५५ पटक गोली हानी हत्या गरिएको घटनाको रिपोर्ट सार्वजनिक गर्दै उक्त प्रशासनले हत्यालाई उचित भनेको हो । रिपोर्ट यसै हप्ता सार्वजनिक गरिएको हो ।

भर्खरै चर्चित बन्दै गरेका र्यापर म्याकको हत्यालाई उनको परिवारले “बिनाकारण फायरिङ्ग दस्ताद्वारा मारिएको” बताउँदै आएका थिए भने घटना राष्ट्रिय मुद्दा बन्दै आएको छ । भलेहो सिटी प्रशासनको तर्फबाट रिटायर्ड प्रहरी अफिसर डेभिड ब्लेकको ५१ पेज लामो रिपोर्टमा भनिएको छ “म्याक माथिको कारबाही जायज छ र म्याकलाई ६ जना प्रहरीले ३ मिनेटमा ५५ राउन्ड गोली हानेको प्रकृया र तरिका प्रहरी तालिम र बिधी बिधान भित्र नै छ” । टाकोबेलको ड्राईब थ्रुमा आफ्नै कार भित्र सुतिरहेको मान्छे देखेपछि टाकोबेलका कामदारले प्रहरीलाई खबर गरेका थिए । प्रहरीले मृतक म्याकको काखमा बन्दुक भएको र सुरक्षाका लागि गोली चलाऊनु परेको बताउदै आए पछि प्रहरीको शरिरमा रहेको “बडी क्याम” सार्वजनिक गर्नुपर्ने दबाब बढेको थियो । प्रहरीको बडी क्याम भिडियो फुटेज अनुसार आफ्नो कार भित्र मस्त निदाई रहेको अवस्थामा कुनै सुचना बिना ३ मिनेट ५० सेकेन्ड भित्र ५५ पटक गोली चलाईएको थियो । एजेन्सी

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रिया

सम्बन्धित समाचार