10-Aug-2020 | २६ श्रावण २०७७, सोमबार

सरकारको नीति तथा कार्यक्रममा छिर्यो एमसिसि, भिम रावलको आपत्ति

३ जेष्ठ २०७७, शनिबार ०   बिचार / प्रतिक्रिया


काठमाडौँ । सरकारले शुक्रबार संसदमा सार्वजनिक गरेको आगामी आवको नीति तथा कार्यक्रममा विवादित मिलेनियम च्यालेन्ज कर्पोरेसन (एमसिसी)का कार्यक्रमलाई प्रवेश गराएको छ । एमसिसि के हुने भन्ने मुद्दा  टुङ्गो नलाग्दै यस मातहतका परियोजनालाई नीति तथा कार्यक्रममा घुसाइएको हो ।

यस सम्बन्धमा नेकपा नेता भिम रावलले आपत्ती समेत जनाएका छन् । विभिन्न नेपाली संचारमाध्यमलाइ प्रतिक्रिया दिदै उनले विवादित मुद्दा  परियोजना सरकारको नीति तथा कार्यक्रममा राखेकोमा विरोध जनाएका हुन् ।

यो कार्यक्रम संसदबाट पास हुनुपर्छ । तर, कतिपय कार्यक्रम इन्डो प्यासिफिक मुद्दा  सङ्ग संबंधित भएको भन्दै नेपालमा यसको विरोध जारी छ ।

संसदमा विचाराधीन रहेका मुद्दा  सरकारले नीति तथा कार्यक्रममा समेट्दा संसदको समेत विशेषाधिकार हनन हुने नेता रावलको तर्क छ । यो कार्यक्रम पार्टीमा समेत विवादित छ ।सरकारले लप्सीफेदी रातमाटे प्रसारणलाइन बनाउने कार्यक्रमलाई नीति तथा कार्यक्रममा समेटेको छ । यो एमसिसि कै एक कार्यक्रम हो ।

Loading...

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रिया

सम्बन्धित समाचार