Epapers :

21-Oct-2019 | ४ कार्तिक २०७६, सोमबार

सार्वजनिक पार्क बनाउन समुन्द्रमा बोईङ ७४७ डुबाईयो

१ असार २०७६, आईतवार ०   बिचार / प्रतिक्रिया


बहराईन 

मध्य पूर्विय देश बहराईनमा समुन्द्र  मुनि विश्व कै बिशाल सार्वजनिक पार्क बन्ने भएको छ । एक लाख बर्ग मिटर (१००००० ) को पार्कको मुख्य आकर्षण भने ७० मिटर लामो बोईङ ७४७ हुनेछ । गत जुन १० तारिख बहराईन टुरिजम् एन्ड एक्जिबिसन अथोरिटीले एक पत्रकार सम्मेलन आयोजना गरी आगामी अगष्ट महिनादेखि विश्व कै सबै भन्दा ठुलो पानी मुनिको सार्वजनिक पार्क संचालनमा आउने बताएको हो । उक्त अचम्मको सार्वजनिक पार्कका आकर्षणको रुपमा राख्न लागिएको बिशाल बोईङलाई पानी मुनी करिब ६५ फिटको सामुन्द्रिक सतहमा राखिने जनाईएको छ ।  पार्क निर्माणका लागि आवश्यक बोईङ ७४७ को पाङ्रा र इन्जिनहरुलाई निकालेर जहाज पानी भित्र पठाउन ठिक्क पारेको तस्बिरहरु बहराईन सरकारका निकायले सामाजिक संजाल मार्फत सार्वजनिक गरेका छन् ।  

पार्कमा सम्पूर्ण रुपमा हरिया बस्तुहरुको प्रयोग गरिने छ भने समुन्द्री घाँस झ्याउ लेउहरुको संरक्षण गर्दै समुन्द्री जिवहरुको बासस्थानका रुपमा समेत बिकास गरिने छ । समुन्द्रको ६५ फिट गहिरोमा रहेको पार्क हेर्न चाहने पर्यटकहरुलाई अनुमती प्राप्त अनुभवी गोताखोरले लैजाने छन् ।  

समुन्द्रमा हवाई जहाज डुबाउने बहराईन भने पहिलो राष्ट्र होईन । यस् अघि क्यानाडाले संन् २००६ मा बोईङ ७३७ र सन् २०१६ मा टर्कीले एयरबस ए ३०० समुन्द्रको सतहमा कृतिम चट्टान निर्माणका लागि डुबाईसकेका छन् ।

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रिया

सम्बन्धित समाचार