10-Aug-2020 | २६ श्रावण २०७७, सोमबार

विश्वभर कोरोना संक्रमित पौने एक करोड

३ असार २०७७, बुधबार ०   बिचार / प्रतिक्रिया


काठमाडौं । संसारभर कोरोना संक्रमितको संख्या झण्डै एक करोड पुगेको छ । मंगलबार रातीसम्मको तथ्यांक नुसार कोरोनाबाट विश्वभर सङ्क्रमित हुनेको संख्या ८२ लाख ५० हजार नाघेको हो । ८२ लाख ५६ हजार २ सय ५७ जना मानिसमा सङ्क्रमण पुष्टी भइसकेको वर्ल्डओमिटरको तथ्यांकमा उल्लेख छ । उनीहरुमध्ये आधा मानिसले कोरोनालाई जितिसकेका छन् । अर्थातः ४३ लाख ६ हजार ८९ जना निको भएर घर फर्किसकेका छन् ।

कोरोनाबाट ज्यान गुमाउनेको संख्या भने ४ लाख ४५ हजार ९ सय ३७ रहेको छ । पछिल्लो समय भारतमा कोरोन संक्रमणले तिब्र रुप लिएको छ । भारतमा ३ लाख ५४ हजार संक्रमित पुगेका छन् । यहाँ ११ हजार ९ सय भन्दा धेरैले ज्यान गुमाएका छन् । १ लाख ८७ हजार ५ सय ५२ जना निको भएको तथ्यांक छ ।

विश्वमा सबैभन्दा धेरै सङ्क्रमित भएको देश अमेरिका हो । यहाँ २२ लाख ८ हजार ४ सय संक्रमित छन् । ब्राजिलमा ९ लाख २८ हजार ८ सय ३४ रहेका छन् । ५ लाख ४५ हजार ४ सय ५८ सहित रुस तेस्रो स्थानमा छन् ।

विश्वभर ३५ लाख ४ हजार २ सय ३१ जनाको उपचार भइरहेको तथ्यांक छ । ५४ हजार ५ सय ९३ सङ्क्रमित भने अवस्थामा छन् । नेपालमा संक्रमित ६५ सय भन्दा माथि पुगेको छ । २० जनाको ज्यान गइसकेको छ ।

Loading...

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रिया

सम्बन्धित समाचार