02-Jul-2020 | १८ असार २०७७, बिहीबार

ल्याटिन अमेरिका र करेबियन देशहरुमा कोरोना संक्रमण झनै भयावह

११ असार २०७७, बिहीबार ०   बिचार / प्रतिक्रिया


एजेन्सी

ल्याटिन अमेरिका र करेबियन देशहरुमा गरेर मंगलबार कोरोनाबाट मृत्‍यु हुनेको संख्या १ लाख कटि सकेको छ । मृतकको त्यति ठुलो संख्या मध्ये आधा भन्दा धेरै ब्राजिलबाट भएको अन्तरराष्ट्रिय समाचार एजेन्सी एएफपिले जनाएको छ ।  

त्यो क्षेत्रमा महामारी फैलदै जाँदा अहिले ल्याटिन अमेरिका र करेवियन देशहरुमा गरेर २१ लाख संक्रमित भएका छन् । त्यसमा पनि ब्राजिल, म्याक्सिको, पेरु र चिली सबैभन्दा कोरोनाले असर गरेको देश भएका छन् ।ब्राजिल कोरोनाका कारण धेरै मृत्‍यु हुने देशहरुको सुचीमा अमेरिका पछि दोश्रो नम्बरमा  छ । ब्राजिलमा ५२ हजार ६ सय ४० को मृत्‍यु र ११ लाख ४५ हजार ९ सय ६ जना संक्रमित भै सकेका छन् । 

गत हप्ता सान पाउलो स्टेट युनिभर्सिटीकी प्रोफेसर अलेक्जान्ड्रा नाएमी बार्बोसाले समाचार एजेन्सी रेउटर्सलाई भनिन्; ‘ब्राजिलमा अहिले देखिएको सरकारी तथ्यांक भन्दा ५ गुणा मानिस कोरोनाबाट संक्रमित छन्’ । उनले भनेकी थिइन्, त्यो संख्या  ३० लाखदेखि १० लाखको बीचमा हुन सक्ने प्रोफेसर बार्बोसाको अनुमान थियो । त्यहाँस्थित संघीय न्यायाधिसले राष्ट्रपति जाईर बोल्सनारो जो कोरोना संक्रमणलाई ‘सामान्य फ्लु’ भन्दै आएका थिए उनलाई सार्वजनिक ठाँऊमा अनुहारमा मास्क लगाएर हिंड्न आदेश गरेका थिए ।

Loading...

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रिया

सम्बन्धित समाचार