10-Aug-2020 | २६ श्रावण २०७७, सोमबार

पूर्व राष्ट्रपतिले भने – ट्रम्पले सन् २०१६ मा निर्वाचन जितेकै होईन, रसियाले राष्ट्रपति बनाएको हो ।

१४ असार २०७६, शनिबार ०   बिचार / प्रतिक्रिया


अमेरिकाका एक पूर्व राष्ट्रपतिले बर्तमान राष्ट्रपति डोनाल्ड ट्रम्पलाई अनधिकृत राष्ट्रपतिको संज्ञा दिएका छन् । बर्तमान राष्ट्रपतिलाई अबैधानिक राष्ट्रपति भन्ने ब्यक्ती जिमी कार्टर हुन् । कार्टर अमेरिकाको ३९ औ राष्ट्रपति हुन् भने उनले सन् १९७७ देखि१९८१ सम्म राष्ट्रपतिको रुपमा काम गरेका थिए । 

पूर्व राष्ट्रपति जिमी कार्टरले शुक्रबार बिहान मानव अधिकार सम्बन्धी एक कार्यक्रममा भने “रसियाको हस्तक्षेपमा सन् २०१६ को निर्वाचन जितेका कारण डोनाल्ड ट्रम्प बैधानिक राष्ट्रपति होईनन्” । सन्  २०१६ को निर्वाचनमा रसियन संलग्नताको प्रसंगमा कार्टरले थप प्रस्ट पार्ने कोशीस गर्दै भने “रसियनले सन् २०१६ को निर्वाचनमा हस्तक्षेप गरेको कुरामा कुनै शंका नै छैन । यदी पूर्णरुपमा अनुसन्धान गर्ने हो भने थाहा हुन्छ, वास्तवमा ट्रम्पले निर्वाचन जितेकै छैन । उसले  निर्वाचन हारेको हो तर रसियन हस्तक्षेपका कारण जिताएर राष्ट्रपति बनाईयो” ।  

पूर्व राष्ट्रपति कार्टरले राष्ट्रपति ट्रम्पको राष्ट्रपति पदमा जितका बिषयमा अमेरिकामा यस्तो आरोप लगाई रहँदा उता जापानको ओसाकामा आयोजित जि – २० को शिखर बैठकको दौरान राष्ट्रपति ट्रम्पले रुसका राष्ट्रपति भ्लादिमिर पुटिनलाई औला देखाउदै हास्यास्पद तरिकाले भनेका छन् “कृपया निर्वाचनमा हस्तक्षेप नगर्नुस्”।   

एजेन्सी

Loading...

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रिया

सम्बन्धित समाचार