23-Sep-2020 | [nepali_today_date]

इजरायल र बहराइन सम्बन्ध सुधारमा सहमत, भयो शान्ती सम्झौता

September 12, 2020 ०   बिचार / प्रतिक्रिया


काठमाडौं । इजरायल र बहराइन बीच शान्ती सम्झौता भएको छ । उनीहरु एकअर्काबीच सम्बन्ध सुधारमा सहमत बनेका छन् । यो सम्झौताका लागि पहल भने अमेरिकाले गरेको हो । यसको जानकारी अमेरिकी राष्ट्रपति डोनाल्ड ट्रम्प दिएका छन् ।

ट्रम्पले ट्वीटमार्फत एक महिनाको अवधिमा इजरायलसँग शान्ति सम्झौता गर्ने बहराइन दोस्रो मुलुक भएको उल्लेख गरेका छन् । एक महिनाअघि संयुक्त अरव इमिरेट्ससँग शान्ती सम्झौता भएको थियो । यो सम्झौताका लागि समेत अमेरिकाले नै पहल गरेको थियो । सो सम्झौताको औपचारिक हस्ताक्षर कार्यक्रम भने आगामी साता अमेरिकामा आयोजना हुन लागेको छ ।

इजरायल खाडी क्षेत्रमा सबैजसो मुलुकबाट वहिष्कारमा पर्दै आएको मुलुक हो । किनकी उनीहरु प्यालेष्टाइनसँगको विवादमा बहराइनको हात मान्छन् । जसलाई अमेरिकाले सहयोग गरिरहेको छ । ट्रम्पले गत जनवरीमा मध्यपूर्व शान्ति योजना सार्वजनिक गरेका थिए ।

जसमा इजरायल–प्यालेस्टिनी संघर्ष समाधान गर्ने उद्देश्य राखिएको थियो । त्यसअनुसार नै उनी पछिल्ला शान्तीवार्ता गराउन सफल भएको अन्तर्राष्ट्रिय संचारमाध्यमले लेखेका छन् । एजेन्सी

Loading...

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रिया

सम्बन्धित समाचार