23-Sep-2020 | [nepali_today_date]

कोरोना बीमामा फेरी झेल, १ लाखको बीमा गर्दा २५ हजार मात्र भुक्तानी

September 15, 2020 ०   बिचार / प्रतिक्रिया


काठमाडौं । सरकारले कोरोना बीमाका नाममा फेरी झेल शुरु गरेको छ । यसअघि निजी ल्यावबाट भएको परीक्षण अमान्य हुने निर्णय गरेको बीमा समितिले त्यो निर्णय सच्याउँदै भुक्तानी हुने रकममा ७५ प्रतिशत कटौती गरेको छ । यसअघि कोरोना बीमा १ लाख रुपैयाँको थियो ।

अब २८ भदौयता हुने कोरोना बीमा एक लाख रुपैयाँकै भएपनि भुक्तानी भने मात्र २५ हजारको हुनेछ । अर्थातः कोरोना लागेको व्यक्ति होम आइसोलेसनमा बसेर निको भएको अवस्थामा उसले कुल विमांकको मात्र २५ प्रतिशतसम्म मात्र पाउने गरी कोरोना बीमाको मापदण्ड संशोधन भएको छ ।

आइसोलेसनमा बस्नु परेमा हकमा भने बिल भर्पाईका आधारमा ७५ प्रतिशतसम्म मात्र भुक्तानी हुनेछ । अर्थातः आइसुलेसनमा बस्दा कुल २ लाख खर्च भयो भने कोरोना बीमाले अधिकतम ७५ हजार रुपैयाँसम्म मात्र कभर गर्नेछ । यसअघि ५० हजार र १ लाख रुपैयाँको कोरोना बीमा गरिएको थियो । जुन, जस्तो सुकै अवस्थामा पनि भुक्तानी हुन्थ्यो ।

तर, नयाँ मापदण्डमा सरकारले झेल गरेको छ । बीमा कम्पनीहरुको दवावमा बीमा समितिले यस्तो निर्णय गरेको हो । प्रारम्भिक दिनमा नेपालमा संक्रमित कम भएको अवस्था र धेरै मानिसले कोरोना बीमा गरेका कारण कम्पनीहरु नाफामा थिए ।

पछिल्ला दिनमा संक्रमित बढेपछि उनीहरु डराएका हुन् । समितिका अनुसार भदौ २८ सम्म कोरोना बीमा गरेकाहरुको हकमा भने नयाँ मापदण्ड लागू हुदैछ । उनीहरुले संक्रमण पुष्टि भएपछि एक लाख रुपैयाँ नै पाउने भएका छन् ।

Loading...

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रिया

सम्बन्धित समाचार