19-Jan-2020 | ५ माघ २०७६, आईतवार

नेपालीको यो साता तीन ठाउमा सम्मेलन

२० असार २०७६, शुक्रबार ०   बिचार / प्रतिक्रिया


विश्व न्यूज संवाददाता
अमेरिका ।
अमेरिकाको विभिन्न तीन शहरमा जारी यो साता नेपालीका तीन वटा सम्मेलन हुने भएको छ । इलिनोइ राज्यको शिकागोमा गैर आवासीय नेपाली संघ अमेरिकाको आठौं साधारण सभा तथा पदस्थापन कार्यक्रम हुदैछ भने मेरिल्याण्ड राज्यको बाल्टिमोर शहरमा नेपाली नेशनल कन्भेन्सन हुदैछ । त्यस्तैं, क्यालिफोर्निया राज्यको लस एन्जल्स शहरमा नेपलिज अमेरिकन कन्भेसन हुदैछ ।

एनआरएनए अमेरिकाको कार्यक्रम जुलाई ६ र ७ सम्म चल्नेछ भने बाल्टिमोरको कन्भेन्सन जुलाई ५ देखि ७ सम्म चल्नेछ । यस्तैं, न्याक संस्थाले गर्न लागेको लस एनजल्समा हुने उसको चौथो कन्भेन्सन पनि जुलाई ५ देखि ७ सम्म चल्नेछ ।

उता, बाल्टिमोरको कन्भेन्सन एशोसिएशन अफ नेपलिज इन द अमेरिका, आन्मा, अन्तराष्ट्रिय नेपाली साहित्य समाज र बाल्टिमोर एशोसिएशन अफ नेपलिज इन अमेरिका गरी ४ संस्थाको संस्थाको संयुक्त आयोजना हुदैंछ ।
एनआरएनए अमेरिकाको कार्यक्रममा नेपाल सरकारका पूर्व उपप्रधानमन्त्री विजय गच्छेदारलाई प्रमुख अतिथि बनाइएको छ भने बाल्टिमोरको कन्भेन्सनमा नेपाल सरकार प्रदेश १ का मुख्य मन्त्री शेरधन राईलाई प्रमुख अतिथि बनाइएको छ भने लसएन्जल्समा हुने कार्यक्रममा अमेरिकाका लागि नेपालका पूर्व राजदुत डा. शंकर शर्मा लाई प्रमुख अतिथि बनाइएको छ ।
नेपालीका ३ कन्भेन्सन एकै समयमा गरिएपनि आयोजकहरुले आफ्ना आयोजनाको उद्देश्य भने फरक रहेको बताएका छन् ।
एनआरएनए अमेरिकाको वार्षिक साधारण तथा पदस्थापन भएको र यो आयोजना संस्थाको बार्षिक कार्यक्रम भित्र पर्ने साधारणसभा व्यवस्थापन समितिकी संयोजक समेत रहेककी एनआरएनए अमेरिकाकी उपाध्यक्ष राधा पौडेलले बताइन् ।
एता, बाल्टिमोर कन्भेन्सनका सदस्य सचिव विजय भट्टराई ले सम्मेलन विभिन्न विषयमाथि गहन छलफल गरी नेपालको विकासका लागि वाहिर वस्ने नेपालीले केही गर्न सक्छन् भन्ने आउट पुट दिन सकिने गरी गरिएको र यो कन्भेन्सनले सकारात्मक परिणाम दिनेमा आफूहरु आशावादी रहेको बताए ।

उता, लसएन्जल्समा गर्न लागिएको न्याकको चौथो कन्भेन्सनका सन्दर्भमा कन्भेनर रामेश्वर भण्डारीले युवा कार्यक्रम लक्षित सम्मेलन भएको र सम्मेलनले खासगरी युवा वर्गलाई अमेरिकाको मुलधारमा जोड्न के गर्न सकिन्छ भन्ने बारेमा जोड दिने बताए । साथैं उनले नेपालको पर्यटन प्रवद्र्दनका लागि समेत कन्भेन्सनका क्रममा छलफल तथा अन्तरक्रिया हुने जनाए ।

Loading...

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रिया

सम्बन्धित समाचार