Epapers :

21-Oct-2019 | ४ कार्तिक २०७६, सोमबार

अमेरिकाकै सबैभन्दा वृद्धाको जन्मदिन आज

२१ असार २०७६, शनिबार ०   बिचार / प्रतिक्रिया


न्युयोर्क   

संयुक्त राज्य अमेरिकाकै सबैभन्दा वृद्धा (महिला पुरुष दुबैमा) मानिस आज जुलाई ६ तारिख शनिबार ११४ बर्षमा प्रवेश गरेकी छिन्  । सन् १९०५ को जुलाई ६ तारिखका दिन नर्थ क्यारोलाईनामा जन्मिएकी अलिलिया मर्फी आज शनिबार ११३ पुरा भएर ११४ बर्षमा प्रवेश गर्दा उनी संसार कै ८ औं जिउँदो बृद्धा मानिस हुन पुगिन् । नर्थ क्यारोलाईनामा जन्मिएकी उनी २० बर्षको जवानीमा न्यूयोर्क बसाई सरेकी थिईन । सानै उमेरमा उनको पतिको मृत्‍यु भएपछि मर्फीले एक्लै २ सन्तान हुर्काईन् ।

संसारकै सबैभन्दा वृद्धा मानिस जापानका काने तानाका भन्दा मर्फी २ बर्ष मात्र कान्छी छिन् । आफ्नो जीवनमा अत्यन्त चलायमान जीवन यापन गर्दै आएकी मर्फीले जन्मदिनको अघिल्लो दिन भनेकी छिन् “भगवानमा विश्वास गर र ब्यक्तिगत रुपमा असल मान्छे बन” ।

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रिया

सम्बन्धित समाचार