20-Sep-2020 | [nepali_today_date]

राष्ट्रपति ट्रम्पले आफ्नै प्रतिनिधि सभा सदस्यलाई जुन देशबाट आएको त्यही जाऊ भनेपछि तहल्का

July 16, 2019 ०   बिचार / प्रतिक्रिया


न्युयोर्क   

गत अाईतबार राष्ट्रपति डोनाल्ड ट्रम्पले रंगभेदलाई भड्काउने अर्को एउटा बिवादास्पद ट्विट् गरेपछि अमेरिका तातेको छ । राष्ट्रपति ट्रम्पले गत अाईतबार अमेरिकी सदनका ४ जना महिला सदस्यलाई लक्षित गर्दै लेखे “किन तिनीहरु पूर्ण रुपमा क्षत बिक्षत र अपराधले भरिएको आफ्नै देश फर्किएर त्यहाँ राम्रो गर्दैनन्”। ट्रम्पले अमेरिकी सदनका प्रगतिशिल बिचार बोक्दै आएका सदस्यहरु अलेजेन्ड्रिया ओकासा कोट्रेज रशिदा तलिब अयाना प्रेसली र ईलान ओमारलाई लक्षित गर्दै ट्विट गरेका थिए । ट्रम्पले आफ्नै अपराधले भरिएको देशमा फर्किएर गए हुन्छ भनेर आरोप लगाईएका ४ जना प्रतिनिधि सभा सदस्य नै अमेरिकन नागरिक हुन । जस मध्ये ३ जना त अमेरिकामा नै जन्मिएका जन्मसिद्ध नागरिक हुन् भने एक जना नेचुरलाईज्ड नागरिक हुन् ।  

ट्रम्पले आफ्नो अाईतबारको ट्विट् जातीबादी भन्दै बिबादमा परेपछि आज सोमबार एक पत्रकार सम्मेलन गरी आफुले लेखेको कुरा रंगभेद सम्बन्धि नभएको भन्दै बचाउ गरे ।  उनले उक्त कुरा धेरैलाई मन परेको बताए, साथै उनले मेरो भन्नु यति हो कि तिनीहरु जान चाहन्छन् भने जाँदा हुन्छ भन्ने प्रतिकृया  समेत दिए । 

राष्ट्रपति ट्रम्पको उक्त अभिब्यक्तीको ब्यापक आलोचना भै रहेको छ भने उनको आफ्नै दलका माथिल्लो पदका नेताहरु समेत रंगभेद भड्काउन सक्ने भन्दै बिरोधमा बोल्न थालेका छन् ।

Loading...

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रिया

सम्बन्धित समाचार