05-Jun-2020 | २३ जेष्ठ २०७७, शुक्रबार

उडान भर्न ठिक्क परेको जहाजको इन्जिनमा पैसा चढाउदा …….

१० जेष्ठ २०७६, शुक्रबार ०   बिचार / प्रतिक्रिया


न्यूयोर्क ।
एक चाईनिज बिमान कम्पनीले हवाई जहाजको इन्जिनमा सिक्का चढाएको कारण यात्रुलाई मुद्धा हालेको छ । लु नामका ती यात्रुले जहाज चढनु अघि साईत पर्छ भन्दै लक्की एयर बिमान कम्पनीको एक जहाजको इन्जिनमा सिक्का चढाएका थिए । चिनको आन्तरिक उडानका लागि यान्क्युनदेखि कुन्मिङको लागि उडान भर्ने तयारीमा रहेको उक्त जहाजमा साईत पर्ने भ्रममा लु नामका यात्रुले सिक्का चढाएपछी जहाजलाई ग्राउन्डेड गरिएको थियो । १ सय ६५ जना यात्रु लिएर उड्ने तयारीमा रहेको जहाज सम्पूर्ण सुरक्षा जा“च पछि भोली पल्ट मात्र उडेको थियो । इन्जिनमा २ वटा एक –एकका युआन सिक्का फ्याक्ने ती यात्रुले बिमान कम्पनीले उडान रद्ध गर्नु परे पछीको खर्च १ लाख ४० हजार युआन (२१ हजार अमेरिकी डलर ) क्षतिपूर्ती भर्नुपर्ने माग सहित मुद्दा हालेको हो ।
समाचार एजेन्सीहरुका अनुसार २८ वर्षिय लुले बोर्डिङ हुंदै गरेको जहाजमा सिक्का चढायो भने साईत पर्ने सोचेर ईन्जिनमा सिक्का फ्याकेको बताएका छन् । घटनापछी ती यात्रुलाई ७ दिन थुनामा राखिएको थियो ।
चिनमा साईत पर्ने सोचाईमा उड्न ठिक्क परेको जहाजको ईन्जिनमा सिक्का फ्याकिएको यो पहिलो घटना भने होईन । सन् २०१७ मा यान्क्युनबाट नै लक्की एयरमा उडान भर्न ठिक्क परेको एक जहाजमा यात्रुले सिक्का चढाउने कोशिस गरेका थिए भने संघाईबाट ग्वान्जाउको उडान भर्न लागेको जहाजमा एक बृद्धा महिलाले ९ वटा सिक्का ईन्जिनमा फ्याक्दा १ सिक्का भने ईन्जिन भित्र पसेपछि उडान ५ घण्टा ढिला भएको थियो ।

Loading...

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रिया

सम्बन्धित समाचार