02-Jul-2020 | १८ असार २०७७, बिहीबार

ब्रिटेनमा बोरिस जनसन प्रधानमन्त्री बन्ने पक्का

७ श्रावण २०७६, मंगलवार ०   बिचार / प्रतिक्रिया


ब्रिटेनको कन्जर्भेटिभ पार्टीले प्रधानमन्त्री टरिसा मेको उत्तराधिकारीका रूपमा बोरिस जनसनलाई चुनेको छ।
कन्जर्भेटिभ पार्टिका लगभग एक लाख ६० हजार सदस्यले गरेको मतदानको निर्णय लण्डनमा सार्वजनिक भए पछी बोरिस जनसन ब्रिटेनको प्रधानमन्त्री बन्ने पक्का भएको हो ।दलका सदस्यहरूले साढे दुई साता लगाएर पत्रमार्फत् मतदान गरेका थिए।जनसनले निकटतम प्रतिद्वन्दी जेरेमी हन्टलाई पछाडि पार्दै ब्रिटिश सरकारको नेत्रित्व गर्ने भएका हुंन् ।
बुधबार बर्तमान प्रधानमन्त्री टेरिसा मेले रजिनामा दिने छिन् र जनसनले प्रधानमन्त्री पदको सपथ लिने छँन् ।यस अगाडि अर्थमन्त्री फिलिम ह्यामन्ड र कानूनमन्त्री डेविड गेउकले जनसन प्रधानमन्त्री भए पदबाट राजीनामा दिने बताएका थिए ।जनसनको सम्भावित जीतलाई ध्यान दिदैँ त्यसको विरोधमा विदेश मन्त्रालयका मन्त्री सर एलन डन्कनले पनि राजीनामा दिएका थिए।
दलमा वरिष्ठ नेताहरू प्रारम्भ देखीनै जनसनको नेतृत्वमा सरकारमा सहभागी नहुने बताउदै आएका थिए र पनि उनी शुरूदेखिक नै जितको दाबेदार देखिएका थिए। सन् २०१६ मा ब्रिटेनले युरोपेली सङ्घ छोड्नुपर्ने भन्दै प्रचारप्रसारमा लागेको जनसन लन्डनका पूर्व मेयर समेत हुँन् ।
बिपक्षी लेबर पार्टिका नेता जेरेमी कोर्बिनले आफ्नो ट्विटर मार्फत ” जनसनले उनको दलको समर्थन पाए होलान् तर हाम्रो देशको समर्थन पाएका होईनन् ” भन्दै असन्तुस्टी ब्यक्त गरेका छँन् ।

एजेन्सी

Loading...

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रिया

सम्बन्धित समाचार