02-Jun-2020 | २० जेष्ठ २०७७, मंगलवार

न्यूयोर्कमा राष्ट्रपति ट्रम्पको चुनाबी नारा लेखिएको क्याप लगाएर हिंड्दा एक ब्यक्ती पिटिए

१८ श्रावण २०७६, शनिबार ०   बिचार / प्रतिक्रिया


न्यूयोर्क

जब राजनीतीको कुरा आउँछ एक थरी मानिस् भन्ने गर्दछन् “पोलिटिक्स् ईज अ डर्टी गेम” याने कि राजनीति फोहोरी खेल हो । चुनाव जित्नको लागि अनेकौ राम्रा नराम्रा उपाय अपनाउने चलन नेपालमा त देखेकै थियो । बिपरित भुगोल अमेरिकामा पछिल्ला समय राजनीतिक हिंसा झन झन बढदो छ । फरक राजनीतिक बिचार बोक्ने फरक राजनीतिक पार्टीको वकालत गर्नेहरु अमेरिकामा दिन दिनै असुरक्षित हुन थालेका छन । यस्ता राजनीतिक हिंसाहरु पछिल्ला  बर्षहरुमा ब्यापक बृद्धी हुँदै गएको हो ।  हिंसाको नयाँ घटना न्युयोर्क राज्यमै घटेको छ ।  

कानूनी राजको बारेमा गर्वका साथ पैरवी गर्ने अमेरिकाको न्यूयोर्क शहरमा राष्ट्रपति ट्रम्पको गत चुनाबी नारा “मेक अमेरिका ग्रेट अगेन” लेखिएको रातो क्याप  लगाएर बाटोमा हिंड्दा एक युवा पिटिएका छन् । म्यानह्याटनको चाईना टाउनस्थिए कनाल स्ट्रिटमा साँझ ७ बजे एक्लै हिडिरहेका बखत उनी पिटिएका हुन् । 

पिडित ४२ वर्षिय जहाँगिर तुरानले न्यूयोर्क प्रहरीलाई घटना बारे बताए “करिब सात बजे साँझ डिनरको लागि जाँदै गर्दा टिनएजर्स युवाको एक जमातले ट्रम्पको नाम जोडेर अश्लिल शब्द प्रयोग गर्न थाले । अकस्मात एउटा केटीले मेरो ट्रम्प लेखेको टोपी उडाईदिईन् ।  त्यस्तै ५/७ सेकेण्डको बिचमा अर्कोले पछाडिबाट जोडले धकेल्यो । मैले सन्तुलन गुमाएँ र मेरो अनुहार घर मर्मत गर्न छेकि राखेको फलाममा गएर ठोक्कियो” । 

तुरान एक व्यापारी हुन । उनको म्यानह्याटनमा आफ्नै आर्ट ग्यालेरी छ । न्यूयोर्क प्रहरीले यस सम्बन्धमा अनुसन्धान गरी रहेतापनि कुनै पनि ब्यक्ती पक्राऊ परेको छैन । साथै पिडित तुरानले पनि कुनैपनि आक्रमणकारीको प्रस्ट हुलिया दिन सकेका छैन । पिडितले डेलिन्यूज सम्बाददातालाई बताए अनुसार घटना युवाको जमात माझ यति छिटो घट्यो कि उनले के गर्ने भन्ने सोच्न र सावधानी अपनाउन समेत भ्याएनन् ।

तुरानले हालसम्म कुनैपनि गिरफ्तारी प्रहरीबाट नहुनु दुखद रहेको बताए । साथै अब न्यूयोर्कमा उक्त ह्याट कहिल्यै पनि नलगाउने उल्लेख गरे ।न्युयोर्क डेमोक्र्याटिक  पार्टी बाहुल्यता भएको राज्य मानिन्छ   

यस अघि सन् २०१७ मा एक बारमा ह्याप्पी आवरको समयमा ग्रेग पिटेक नाम गरेका एक ग्रहकलाई “मेक अमेरिका ग्रेट अगेन”  लेखिएको ट्रम्प समर्थक क्याप लगाएका कारण बार छोड्न भनिएको थियो ।  उनले बार मालिकलाई भेदभावपूर्ण व्यवहारको लागि मुद्दा हाले । सुनुवाईका बिभिन्न चरण पछि अदालतमा मुद्दा डिसमिस भएको थियो ।

Loading...

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रिया

सम्बन्धित समाचार