28-Feb-2020 | १६ फाल्गुन २०७६, शुक्रबार

फेसबुक र इन्टाग्राममा भण्टा र आरुको फोटो राख्न प्रतिबन्ध

१४ कार्तिक २०७६, बिहीबार ०   बिचार / प्रतिक्रिया


न्यूयोर्क

फेसबुक र ईन्स्टाग्रामले प्रचलित तरकारी भण्टा र मिठो फल आरुको ईमोजी साथै महिलाका सम्बेदनशील जनेन्द्रियलाई छोप्न इमोजी प्रयोग गरिएमा त्यस्ता एकाउन्ट बाहकलाई कारबाही गर्ने भएको छ । भण्टा, आरु र वाटर ड्रप (पनिको ३ थोपा) ले योनिक भाषामा सामाजिक संजालमा प्रयोग भएको भन्दै फेसबुक र ईन्स्टाग्रामले यी ईमोजीमाथि प्रतिबन्ध लगाएको हो । फेसबुकले आफ्नो बिधानको कम्युनिटी स्ट्यान्डर्ड अन्तर्गत पारिमार्जन गर्दै यो ब्यबस्था गरेको हो । फेसबुक र ईन्स्टाग्रामले गरेको यो नयाँ ब्यबस्थालाई अटेर गरेर योनिक संकेत प्रयोजनमा भन्टा, आरु र पानीको ३ थोपा प्रयोग गरे वा महिलाहरुको नाङो तस्बिरमा संबेदन्शिल अंगहरुलाई छोप्न ईमोजी प्रयोग गरिए त्यस्ता एकाउन्टलाई चेतावनी दिईने र खाता समेत बन्द गरिने जनाईएको छ । यो नयाँ नियम फेसबुकको सेक्सन १६ अन्तर्गत  योनिक बिधान (सेक्सुअल सोलिकेसन) अन्तर्गत राखिएको छ ।

यद्यपी फेसबुक र ईन्स्टाग्रामले भर्खरै ल्याएको यो नियम जस्ले ईमोजी भित्र लुकेको अर्थलाई ज्यादा नै चासो दिएको भन्दै सामाजिक संजालको दुनियाँका रथीहरुको ब्यापक आलोचना भएको छ । भन्टालाई सामाजिक संजालमा प्रतिबन्ध लगाउन खोजिएको यो पहिलो पटक भने होईन ।  सन् २०१५ मा ईन्स्टाग्रामले भन्टालाई त्यति बेलै प्रतिबन्ध लागाउने कोसिस गरेको थियो ।  

समाचार श्रोत : डेली मेल

Loading...

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रिया

सम्बन्धित समाचार