10-Aug-2020 | २६ श्रावण २०७७, सोमबार

अमेरिकाले भारतलाई प्रदान गर्दै आएको भन्सार शुल्क सहुलियत ट्रम्पले हटाए

१८ जेष्ठ २०७६, शनिबार ०   बिचार / प्रतिक्रिया


राष्ट्रपती डोनाल्ड ट्रम्प प्राय भारतको प्रसंसा गरी रहन्छन् । ट्रम्प रास्ट्र्पती निर्वा्चित भए पछीको पहिलो भेटमा उनले भारतीय प्रधान मन्त्रिसँग निक्कै लामो समय व्हाईट हाऊसमा बिताएको संचार माध्यमहरुमा नीकै चर्चा भएको थियो । त्यो भेटका बारेमा स्वयम् भारतीय प्रधान मन्त्री नरेन्द्र मोदीले भनेका छन् रास्ट्र्पती ट्रम्पसँग व्हाईट हाऊसमा उनले ९ घण्टा भेट बार्ता गरेका थिए । त्यती मात्र होईन रास्ट्र्पती ट्रम्पले आफ्नो निजी कोठा समेत मोदिलाई देखाउनुको साथै अमेरिकाका १६ औ राष्ट्रपति अब्राहम लिंकनको कोठा समेत मोदिलाई देखाएका थिए । रास्ट्र्पती ट्रम्पले भारतीय प्रधान मन्त्री नरेन्द्र मोदी प्रती देखाएको त्यो सद्भाबबाट पनि प्रस्ट हुन्छ ट्रम्प भारत प्रती निक्कै सकारात्मक छन् । गत हप्ता मात्र मोदीको सत्ता पुनरागमन लगतै “ मोदी जस्तो ब्यक्ती प्रधान मन्त्री पाउनु भारतीय जनताको ठुलो भाग्य हो “ भन्दै निकै ओजनपूर्ण शुभकामना ब्यक्त गरेका ट्रम्पले अकस्मात बिकसित मुलुकहरुलाई प्रदान गर्दै आएको जि एस पि स्ट्याटसबाट भारतलाई खारेज गर्ने घोषणा गत शुक्रबार गरेका छन् । आगामी हप्ताको सुरु देखी नै बिकसित मुलुकहरुको अर्थतन्त्रको बिकासको लागि अमेरिकि सरकारले ४८०० वटा सामानमा भन्सार छुट दिदै आएको उक्त जि एस पि कार्यक्रमबाट भारतलाई हटाउने घोषणा ट्रम्पले गरेका हुंन् ।
सन् १९७६ देखी अमेरिकि सरकारले सुरु गरेको यो कार्यक्रम अन्तर्गत हाल भारत लगायत १२९ देशले अमेरिकामा सामान निर्यात गरी रहेका छन् । जि एस् पि स्ट्याटस मार्फत भारतले आफ्नो उत्पादन अमेरिका निर्यातमा अरबौ सहुलियत प्राप्त गर्दै आएको थियो ।

एजेन्सी

Loading...

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रिया

सम्बन्धित समाचार