02-Jul-2020 | १८ असार २०७७, बिहीबार

राजधानी काठमाडौं गोकर्णेश्वरका युवाले यसरी गरे राहत बितरण

२० बैशाख २०७७, शनिबार ०   बिचार / प्रतिक्रिया


काठमाडौं    

काठमाडौं गोकर्णेश्वर नगरपालिकाको उत्तर पूर्वी गाउँ  सुन्ताखाँनस्थित केही सकृय युवाहरुद्वारा संचालित स्वतन्त्र टोल सुधार  समितिले कोरोना महामारीमा पिडामा परेका ११ सय ३० बिपन्न तथा मजदुरलाई राहत बितरण गरेको छ ।स्थानीय सामाजिक ब्यक्ती तथा ब्यवसायीहरुको सहयोगमा संकलित तथा समितीको आफ्नै स्रोत मार्फत दैनिक उपभोग्य सामाग्रीहरु गोकर्णेश्वर नगरपालिका वडा नम्बर -३ का बिपन्न तथा मजदुरलाई बितरण गरिएको टोल सुधार समितीका अध्यक्ष जय राम बिष्टले बताए ।”पछिल्लो समय कतिपय राहत बितरण अब्यवस्थित भएको समाचार आएको हुँदा हामीले बितरणलाई आफ्नो बुद्धी र बिबेकले भ्याएसम्म राम्रो गर्ने कोशीस गरेका छौं” भन्छन् अध्यक्ष बिष्ट ।  बिष्ट भन्छन्; “हाल सालै वडा कार्यालयले नगरपालिकासँग समन्वय गर्दै वडा भित्रका बिपन्न र मजदुरहरुको अभिलेख तयार गरेको थियो ।  त्यही अभिलेखलाई आधार मान्दै ११ सय ३० जनालाई पहिलो चरणको राहत बितरण सम्पन गरेका छौं ।हाम्रो मुख्य चसो भनेको राहत पाउनु नपर्नेले नपावोस र पाउनै पर्ने नछुटोस भन्ने नै हो” ।  

समितिले प्रति ब्यक्ती १२ किलो चामल, आधा लिटर तेल, १ किलो चिनी, १ किलो दाल, १ प्याकेट नुनको साथमा मास्क र साबुनको थैलो पारेर बितरण गरिएको समितिले बताएको छ ।छोटो समयमा ११ सय ३० जनालाई राहत बितरणको सफलता पछि अध्यक्ष बिष्ट भन्छन् – “अवस्था निक्कै गम्भिर देखियो ।कतिपयको ओत लाग्ने छानो त छ तर पेट भर्ने मानो छैन ।त्यसैले हामीले अहिले सहयोग गरेको राहतले २ छाकको लागि केही राहत त होला तर स्थाई समाधानको लागि भने केही योजना ल्याउनै पर्ने देखिएको छ” ।  गत बर्ष मात्र वडाका करिब दुई सय सकृय युवा सहभागितामा गठित स्वतन्त्र टोल सुधार समिती,साबिक बालुवा गाबिसमा पर्ने हालको वडा नम्बर ३ भित्रका थुप्रै सार्वजनिक बिकृती र बिसँगती बिरुद्ध सकृय संस्था हो ।  

राहतका लागि सहयोग उपलब्ध गराउनेहरुको सुची यस्तो छ :

रमेश घोरासैनी – २० बोरा चामल 

दीपेन्द्र बिष्ट घट्टेखोला -२० बोरा चामल 

साँङ्ग्रिला किड्स होम – ९ बोरा चिनी 

                              – ३० बोरा दाल 

                               – ९ प्याकेट तेल 

समितीको तर्फबाट       – ३० बोरा चामल  

                                – १ बोरा चिनी 

                                 – १ लाखको औषधी 

बि पि कोईराला सङ्रालय सुन्दरिजल – १ हजार मास्क 

                                                 – २ सय साबुन 

दिपक थापा –                               ३० बोरा चामल  

के डि शेर्पा आँत्तरखेल                       ४१ बोरा चामल   

हेमराज सिलवाल जोरपाटी              – ३० बोरा चामल  

हेग्री भैरब बलुवा तथा प्रशोधन केन्द्र –  २०० बोरा चामल   

राजन कार्की उमेश कार्की बालकृष्ण भण्डारी 

कुमार र अमरको टिम                    – ७५ बोरा चामल 

                                                 – २० बोरा नुन 

राजेन्द्र भण्डारी ( वडा अध्यक्ष ) –  २५ बोरा चामल 

सन्तोष चलिसे ( नगर प्रमुख ) तथा दिपक रिसाल – २० बोरा चामल

Loading...

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रिया

सम्बन्धित समाचार