30-Sep-2020 | [nepali_today_date]

संविधान विधेयकमाथि छलफल शुरु, सरिता गिरीको प्रस्ताव अस्वीकृत

June 13, 2020 ०   बिचार / प्रतिक्रिया


काठमाडौं । लिम्पियाधुरा, कालापानी र लिपुलेक क्षेत्रलाई समेटिएको नयाँ नक्साअनुसार निसान छाप परिर्वतन गर्न सरकारले ल्याएको संविधान संशोधन विधेयकमाथि प्रतिनिधिसभामा छलफल प्रारम्भ भएको छ । बैठकमा अहिले नेताहरुले संविधान संशोधन विधेयकबारे पार्टिगत रुपमा धारणा राखिरहेका छन् ।

नेकपाका अध्यक्ष प्रचण्ड, कांग्रेस नेता शेरबहादुर देउवा, जसपाका नेता राजेन्द्र महतोलगायत नेताले आफ्नो धारणा राखेका छन् । उनीहरुले राष्ट्रियताको सवालमा देखिएको एकताले नेपाली हुनुको गरौव दर्शाउने उल्लेख गरे । यसअघि बैठकको प्रारम्भ मै सभामुख अग्नि सापकोटाले समाजवादी पार्टीकी सांसद सरिता गिरीको संशोधन आफूले अस्वीकृत गरेको जानकारी गराएका थिए ।

संसदको शनिबारको बैठकमा संशोधन विधेयकमाथि सैद्धान्तिक छलफल प्रारम्भ हुनासाथ सांसद गिरी बोल्न खोजेकी थिइन् । तर उनलाई बोल्न दिइएन । सभामुख अग्नि प्रसाद सापकोटाले उनको संशोधनलाई आफूले अस्वीकृत गरेको बताए । त्यसपछि उनले प्रचण्डलाई बोल्ने समय दिएकी थिइन् ।

Loading...

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रिया

सम्बन्धित समाचार