10-Aug-2020 | २६ श्रावण २०७७, सोमबार

१२ सांसद, जो ऐतिहासिक मतदानमा छुटे

३१ जेष्ठ २०७७, शनिबार ०   बिचार / प्रतिक्रिया


काठमाडौं । शनिबार प्रतिनिधिसभाबाट संविधान संशोधन विधेयक सर्वसम्मतिले पारित भएको छ । नेपालको प्रतिनिधिसभामा २ सय ७५ जना सांसद रहेका छन् । त्यसमध्ये शनिबार २ सय ५८ जनाले संविधान संशोधनको पक्षमा मतदान गरे । यो संख्या संसदमा तत्कालिन उपस्थित संख्याको शतप्रतिशत थियो । सोहीकारण विधेयक सर्वसम्मपतिले पारित भयो । कुल सांसदको अत्यधिक बहुमतबाट विधेयक पारित भएको हो ।

भारतले अतिक्रमण गरेको कालापानी, लिपुलेक र लिम्पियाधुरालाई नेपालको नक्सामा समेटेर त्यसलाई संविधानको अनुसूची ३ को निसान छापमा राख्ने विधेयक पारित गर्ने यो ऐतिहाँसिक अवसरबाट १२ जना सांसद चुकेका छन् । त्यसमध्ये एक हुन सरिता गरी । जसले बैठक बहिष्कार गरिन् ।

नेपालको संसदका ४ जना सांसद निलिम्बत छन् । त्यसकारण उनीहरु आउन सक्ने अवस्था थिएन् । सरिता गिरीसहित १२ जनालाई भने भोटको अधिकार थियो । सभामुख समेत सांसद हुन्छन् । तर, उनले भोट हाल्न पर्दैन । विधेयकमाथि मतदान गर्न छुटेका सांसदमा अमृतादेवी अग्रहरी, गोपालबहादुर बम, दुलारीदेवी खत्वेनी र धनबहादुर बुढा रहेका छन् ।

संसद सचिवालयका अनुसार नागेन्द्रकुमार चौधरी, प्रमोद शाह, शिवकुमार मण्डल, सूर्यनारायण यादव, सूर्यबहादुर केसी, हरिबोल गजुरेल, सरिताकुमारी गिरी र ज्ञानकुमारी छन्त्याल समेत भोट हाल्नबाट छुटेका हुन् ।

Loading...

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रिया

सम्बन्धित समाचार