06-Aug-2020 | २२ श्रावण २०७७, बिहीबार

प्रचण्ड-ओलीको तीन घण्टा लामो वार्तामा समेत निस्किएन निकास

१९ असार २०७७, शुक्रबार ०   बिचार / प्रतिक्रिया


काठमाडौं । शुक्रबार नेकपा भित्रको विवाद मिलाउने सन्दर्भमा प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली र अध्यक्ष प्रचण्ड बीच करीव चीन घण्टा वार्ता भयो । वालुवाटारमा भएको यो वार्तालाई निर्णायक माानिएको थियो । वार्तामा दोस्रो पुस्ताका नेता विण्णु पौडेल र जनार्दन शर्मासमेत सहभागी भएका थिए । नेकपा स्रोतका अनुसार वार्तामा दुबै नेता आफ्नो अडानमा टसमस भएनन् ।

त्यसकारण शुक्रबार कुनै निष्कर्ष भने निस्किएन । यद्दपी बिहीबार विकसित राजनीतिक परिस्थितिका बीच नेकपा फुटिहाल्छ की भन्ने अनुमान भने शुक्रबार दुई नेताको वार्तापछि केही मत्थर भएको छ । शनिबार स्थायी कमिटि बैठक आह्वान गरिएको छ । त्यसअघि नै दुई नेता पुनः बसेर विवाद साम्य बनाउने सन्दर्भमा दुई नेताबीच सहमती भएको स्रोतको भनाई छ ।

दुबै नेताबीच सौहार्दपूर्ण वातावरणमा बैठक भएको र पार्टी एकता कायम राख्ने सन्दर्भमा भने सहमती देखिएको बताइएको छ । शुक्रबार प्रधानमन्त्रीको समर्थनमा कृतिम जुलुसहरु बजारमा निस्किएपछि त्यसले पार्ने प्रभावका सन्दर्भमा प्रचण्डले सचेत गराएका छन् ।

प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले पछिल्लो समय आफ्नो सरकार ढाल्न भारतले चलखेल गरेको र त्यसमा नेताका नेताले साथ दिएको अभिव्यक्ति दिएपछि नेकपामा विवाद चुलिएको हो ।

आफ्नो सत्ता टिकाउन भारतीय कार्ड प्रयोग गरेको भन्दै पार्टी भित्रै प्रधानमन्त्रीको व्यापक आलोचना भइरहेको छ । नेकपाका अधिकांश स्थायी समिति सदस्य प्रधानमन्त्रीको विपक्षमा देखिएका छन् ।

Loading...

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रिया

सम्बन्धित समाचार