29-Sep-2020 | [nepali_today_date]

न्युयोर्कमा कोरोना संक्रमणमा नाटकीय सुधार; अन्य राज्यका आगन्तुकलाई चेक पोईन्टमा रोकेर क्वारेन्टिनमा बस्न लगाईंदै

August 6, 2020 ०   बिचार / प्रतिक्रिया


न्युयोर्क

अमेरिकामा कुनै दिन महामारीको केन्द्र बिन्दु बनेको न्युयोर्क सहरमा लगातार तीन दिनदेखि कोरोनाको कारण कसैको मृत्‍यु भएको छैन । यद्यपी सिंगो न्युयोर्क राज्यमा भने तीन दिनअघि सोमबार ३ जनाको मृत्‍यु भएको कुरा न्युयोर्क राज्यका गभर्नर एण्ड्रु कुमोले बुधबार बताएका छन् । गभर्नर कुमोले न्युयोर्क राज्यमा कोरोना संक्रमणमा नाटकीय सुधार हुँदै गएपनि न्युयोर्कबासीलाई कोरोना  भाईरसलाई गम्भिर रुपमा लिन कडा चेतावनी दिएका छन् । कुमोले बुधबार भनें; “न्युयोर्कमा हामीले सोचे भन्दा पनि निकै राम्रो सुधार भएको छ । न्युयोर्कबासीलाई कडा मेहनतको लागि धन्यवाद ! हाम्रो यो अहिलेको सुधारलाई सुरक्षित राख्नु पर्छ । त्यसैले हामीले न्युयोर्क भ्रमणमा आउनेलाई राख्ने क्वारेन्टिनको सुचीमा अर्को एउटा राज्यलाई थपेका छौं । हामीले केही महिना अगाडि अनुभव गरेको त्यो नरक जस्तो अवस्थामा फेरी फर्कनु छैन । अहिले देशभर संक्रमण एकदम बढिरहेको परिप्रेक्षमा न्युयोर्कमा फेरी संक्रमण आउने डर छ ।  हामी चनाखो रहनु पर्दछ” ।

न्युयोर्क राज्य सरकारले संक्रमितको संख्यामा उल्लेख्य बृद्धि भएका देश भित्र कै ३५ राज्यबाट न्युयोर्क भ्रमणमा आउने सबैलाई १४ दिन क्वारेन्टिनमा बस्नैपर्ने वाध्यकारी नियम जारी गर्दै आएकोमा मंगलवार वासिङ्टन डिसी र डेलावरलाई सुचीबाट हटाएको छ भने रोड आईल्यान्डलाई थपेको छ ।  

बुधबार न्युयोर्क सहरका मेयर बिल दि ब्लाजियोले क्वारेन्टिन लिस्टमा परेका राज्यहरुबाट गाडीमा न्युयोर्क आउनेको कडाईका साथ निगरानी गर्ने उदेश्यले ठाँऊ ठाँऊमा चेक पोईन्ट राख्ने बताएका छन् । मेयर ब्लाजियोका अनुसार न्युयोर्क सहरको पाँच वटा बोरोको प्रबेश गर्ने सबै पुल तथा टनेलहरुमा चेक प्वाईन्ट राखिने र क्वारेन्टिन लिस्टमा परेका राज्यको नम्बर प्लेट भएका गाडी चालकले रजिस्ट्रेसन फर्म भर्नु पर्ने र १४ दिनको लागि क्वारेन्टिनमा बस्नै पर्नेछ । न्युयोर्क सिटी सेरिफ कार्यालयले चेक प्वाईन्टको जिम्मेवारी लिने छन् भने बिहिबारदेखि म्यानहाटनस्थित पेन स्टेसन र पोर्ट अथोरिटिमा पनि रेल तथा बसबाट संक्रमण फैलिएका राज्यबाट न्युयोर्क आउने यात्रुहरुको निगरानी बढाईने मेयर ब्लाजियोले बताएका छन् ।

Loading...

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रिया

सम्बन्धित समाचार