23-Sep-2020 | [nepali_today_date]

सर्वाधिक कमाई गर्ने खेलाडीको नम्बर वानमा मेसी

September 15, 2020 ०   बिचार / प्रतिक्रिया


काठमाडौं । अर्जेन्टाइन स्टार लिओनल मेसी विश्वकै सर्वाधिक कमाइ गर्ने खेलाडी बन्न सफल भएका छन् । फोर्ब्सले सन् २०२० को खेलाडीहरुको कमाई सम्बन्धी सूचि सार्वजनिक गरेको छ । शीर्ष १० को सूचिको पहिलो नम्बरमा मेसी रहेका छन् । उनलाई र्पोचुगिष्ट स्ट्राइकर क्रिस्टियानो रोनाल्डोले पच्छ्याइरहेका छन् । फोर्ब्सले सार्वजनिक गरेको तथ्यांक अनुसार यो वर्ष मेसीको वार्षिक कमाइ १२६ मिलियन अमेरिकी डलर पुगेको छ ।

रोनाल्डोको कमाई मेसीको भन्दा ९ मिलियन कम छ । यो वर्ष मेसीले पारिश्रमिकबाट ९२ मिलियन डलर र एन्डोरसमेन्टबाट ३४ मिलियन डलर कमाएका छन् । रोनाल्डोले भने पारिश्रमिकबाट ७० मिलियन डलर र एनडोरसमेन्टबाट ४७ मिलियन कमाए । उनको कुल कमाई ११७ मिलयन डलर रहेको छ ।
सर्वाधिक कमाइ गर्ने शीर्ष १० खेलाडी को को हुन् ?

लियोनल मेसी : १२६ मिलियन अमेरिकी डलर
क्रिस्टियानो रोनाल्डो : ११७ मिलियन डलर
नेमार : ९६ मिलियन डलर
किलिएन एमबाप्पे : ४२ मिलियन डलर
मोहम्मद सालाह : ३७ मिलियन अमेरिकी डलर
पउल पोग्बा : ३४ मिलियन अमेरिकी डलर
एन्टोनी ग्रीजमन : ३३ मिलियन अमेरिकी डलर
गारेथ बेल : २९ मिलियन अमेरिकी डलर
रोवर्ट लेवान्डोस्की : २८ मिलियन अमेरिकी डलर
डेविड डे हेअ : २७ मिलियन अमेरिकी डलर

Loading...

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रिया

सम्बन्धित समाचार