10-Jul-2020 | २६ असार २०७७, शुक्रबार

कोरियाका किमलाई एक बोतल व्हिस्कीको मुल्य झन्डै २लाख डलर पर्‍यो

२३ असार २०७६, सोमबार ०   बिचार / प्रतिक्रिया


न्युयोर्क
एक जना दक्षिण कोरियन नागरिकले हवाई उडानको समयमा ४५ मिनेट भित्र सिंगो बोतल व्हिस्की पिएर अनियन्त्रित भै जहाज भित्र दुर्व्यबहार गरेपछि जहाजलाई पुन: फर्काउनु परेका कारण ती यात्रुलाई १ लाख ७२ हजार भन्दा बढ्ता क्षति भराउने आदेश भएको छ ।साथ साथै ती ब्यक्तिले सियोलस्थित बिमानस्थलमा जहाज कुरेर बसेका सबै यात्रुको होटल बसाई खर्च समेत भर्नु पर्ने भएको छ । गत फेब्रुअरी २७ तारिख २६३ यात्रु र १३ जना चालक दलका सदस्य सहित अमेरिकाको हवाईबाट कोरियाको सियोल उडेको हावाईएन एयरलायन्सको एच् ए ४५९ मा चढेका दक्षिण कोरियन नागरिक क्योङ् चोल किमले जहाज उड्नु भन्दा अगाडिदेखि नै आफ्नो साथमा ल्याएको ठुलो बोतल व्हिस्की पिउन शुरु गरेका थिए ।व्हिस्कीले मात्तिएका ४८ वर्षिय किमले संगैको सिटमा बसेका नाबालक माथि दुर्व्यवहार गर्न शुरु गरेका थिए ।रक्सीले मात्तिदै जाँदा किमले संगैको सिटमा बसेका ति नाबालकलाई कुल्चिएर फ्लाइट एटेन्डेन्टलाई समेत हात हालेपछि ४ घण्टाको उडान भरी सकेको जहाजलाई पुन: अमेरिका कै हवाई फर्काईएको थियो ।फिर्ता ल्याईएको जहाजबाट झर्ने बित्तिकै किमलाई फेडरल ब्युरो अफ ईन्भेस्टिगेसनका अधिकारीहरुले पक्राउ गरेका थिए ।गत बुधबार संघीय अदालतले किमलाई १ लाख ७२ हजार अमेरिकी डलरको साथमा हवाई नै फर्किएको उडानले ब्यहोर्नु परेको सम्पूर्ण खर्च समेत तिर्नु पर्ने निर्णय गर्दै ६ महिनाको काराबास सजाय सुनाएको छ ।

कोरियन नागरिक किमलाई गत फेब्रुअरी २५ तारिख पर्याप्त कागजातको अभावमा यु एस कस्टम् एन्ड ब्रोडर पेट्रोलले अमेरिका प्रबेशको अनुमती नदिए पछी उनलाई २ दिनसम्म हनलुलु स्थित फेडरल डेटेन्सन सेन्टरमा राखेर २७ तारिख कोरिया फर्काउने गरी उक्त उडानमा पठाईएको थियो ।
श्रोत : एजेन्सी

Loading...

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रिया

सम्बन्धित समाचार