10-Aug-2020 | २६ श्रावण २०७७, सोमबार

अमेरिकामा यो सप्ताहन्त यस्तो डरलाग्दो तातो

४ श्रावण २०७६, शनिबार ०   बिचार / प्रतिक्रिया


विश्वन्यूज/न्यूयोर्क

अमेरिकामा झन्डै २० करोड मानिसले यो सप्ताहन्त कठोर गर्मीको सामना गर्दै छन् ।शिकागोस्थित मौसम पूर्वअनुमान कार्यालयले यो सप्तान्तको गर्मीलाई सन् २०१२ देखि यताकै सबैभन्दा धेरै गर्मी भनेको छ । मध्य अमेरिकादेखि पूर्विय तटसम्म महसुस गरिने यो तापका कारण हालसम्म २ जनाको मृत्‍यु भई सकेको छ । सुपर बलका चर्चित खेलाडी मिच प्रेटरसको गर्मीका कारण आर्कान्सासस्थित आफ्नै अपार्टमेन्टमा निधन भयो । न्युयोर्क राज्यका खुल्ला चौरमा आयोजित अधिकांश कार्यक्रम रद्द गरिएका छन् भने बाहिर नहिंड्न सार्वजनिक सुचना समेत जारी गरिएको छ ।
उच्च तापक्रमका कारण विन्सकन्सिन् राज्यका २ वटा बिधुतीय सब-स्टेसनमा आगलागी हुँदा बिधुतीय अवरोध उत्पन्न भएपछि राज्य सरकारले संकटकाल घोषणा गरेको छ ।
न्यु अर्लिन्स राज्यमा हिजो शुक्रबार १ बजे १२० डिग्री फरेनहाइट्स् (झन्डै ४९ डिग्री सेल्सियस् ) मापन गरिएको थियो । मायामीदेखि मिनियापोलिससम्मका सम्पूर्ण भागहरुमा हिजो शुक्रबार १०० डिग्री भन्दा माथिको तापक्रम मापन गरियो । मध्य पश्चिमका माथिल्लो केही भाग र पूर्वीय तटका सम्पूर्ण राज्यहरुमा शनिबार र अाईतबार १०० डिग्री माथिको तापक्रमको पूर्वानुमान गरिएको छ ।

Loading...

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रिया

सम्बन्धित समाचार