26-Jan-2020 | १२ माघ २०७६, आईतवार

अभिनयमा पोख्त वडा अध्यक्ष

८ आश्विन २०७६, बुधबार ०   बिचार / प्रतिक्रिया


कीर्तिपुर, काठमाडौं

जिम्मेवार पदमा बसे पनि कलाकारिताको तलतलले कलाकारलाई नछोड्दो रहेछ । यसको ज्वलन्त उदाहरण हो, कीर्तिपुर वडा नम्बर १० का वडा अध्यक्ष अमन महर्जन । वडा अध्यक्ष हुनुका साथै उनी एक कलाकार पनि हुन् । २०५२ सालमा नगाउँमा मञ्चन भएको नाटक “हरियो पर्दा” मा उनी सर्वोत्कृष्ट कलाकारमा पुरस्कृत भएको थियो । मदनकृष्ण श्रेष्ठले गाएको ‘अन्ति जुम्ह मयजुया मिखा’ नेवारी गीतमा पनि आफ्नो कला प्रदर्शन गरिसकेको अमन महर्जन एकताका कीर्तिपुरको गाइजात्रामा हुने हरेक हास्य प्रहसन अनिवार्य देखिन्थ्यो । हाल वडा अध्यक्ष भएपछि मात्र टुटेको उनी बताउँछन् ।

ठूलै चलचित्रमा अफर आउँदा पनि, समयको व्यस्तताको कारण खासै कलाकारितामा उनी देखिएनन् । उनी भन्छन्, ‘अहिले फिल्म खेल्दै बस्यो भने जनताको समस्या समाधान गर्न आएको वडा अध्यक्ष नै रंगीन संसारतिर तानियो भनेर दोष लाग्नेछ, त्यसैले बाँकी रहेको साढे दुई वर्ष कार्यकाल नि पुरा गरुँ ।’ भोलिको दिनमा राजनीति र कलाकारितालाई सँगसँगै लैजाने उनको सोच छ ।

Loading...

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रिया

सम्बन्धित समाचार