02-Jul-2020 | १८ असार २०७७, बिहीबार

“नुन अलिकति, चिनी पनि अलिकति : जीवनको उद्देश्य, स्वास्थ्यमा समुन्नति”

७ कार्तिक २०७६, बिहीबार ०   बिचार / प्रतिक्रिया


कीर्तिपुर, काठमाडौं 

कीर्तिपुर नगरपालिकाले माथिको नारा लिएर अव स्वास्थ्य क्षेत्रमा वृहत कार्यक्रम ल्याउने भएको छ । कीर्तिपुर नगरपालिकाका प्रमुख रमेश महर्जन जापानको एक प्रशिक्षण कार्यक्रममा जाँदा, जापानिजहरुले स्वस्थ जीवनको लागि चिनी र नुनमा कमी ल्याएर डायबिटिज र उच्च रक्तचापलाई नियन्त्रण गरेको देखेर उनी प्रभावित भएका थिए ।

नगर उपप्रमुख सरस्वती खडका भन्छन्, ‘डायबिटिज र उच्च रक्तचापको रोकथामले अन्य जटिल प्रकृतिको रोग रोकथाम हुन्छ ।’

रोग लागेर उपचार गर्नु भन्दा निरोधात्मक उपाय अपनाएर स्वस्थ हुनु बेस भनिन्छ । 

टोल टोलमा स्वास्थ निरोधात्मक परीक्षण केन्द्र खोल्ने, स्थानीय महिलालाई नै यसमा सशक्तीकरण र सबलीकरण गरी रोजगारी दिने उद्देश्य पनि यस अभियानको रहेको छ । यस्का लागि हालै पाँगा पार्टी भेन्युमा ‘महिलाहरुको आर्थिक तथा सामाजिक समृद्धिको लागि रोजगार तथा स्वास्थ सेवा सम्वन्धि छलफल कार्यक्रम सम्पन्न गरेको थियो ।

Loading...

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रिया

सम्बन्धित समाचार