27-Sep-2020 | [nepali_today_date]

अमेरिकी भिसा आवेदकले अब फेसबुक ट्युटर ईन्स्टाग्रामको विवरण पनि बुझाउनु पर्ने

June 2, 2019 ०   बिचार / प्रतिक्रिया


स्टेट डिपार्टमेन्टले आमेरिका भ्रमणको प्रवेस आज्ञा ( भिसा ) आबेदन संगै सामाजिक संजालको बिबरण पनि पेस गर्नु पर्ने नयाँ नियम सार्वजनिक गरेको छ । स्टेट डिपार्टमेन्टले शुक्रबार सार्बजनिक गरेको नयाँ नियम लागु भए संगै संसार भरबाट अमेरिकी भिसाका लागि निबेदन दिने प्रत्येक व्यक्तिले आफ्नो फेसबुक ,ट्युटर ,इन्स्टाग्राम लगायतका सामाजिक संजालको बिबरण सम्बन्धित देशका अमेरिकी दुताबास र कन्सुलेटहरुमा बुझाउनु पर्ने छ । निवेदकले आफ्नो सामाजिक संजालको बिबरणको सम्पूर्ण सुचीको साथमा युजर नेम , बिगत पाँच बर्ष देखि प्रयोग गरेको आफ्नो इमेल एड्रेस र फोन नंम्बर समेत बुझाउनु पर्ने छ । नयाँ नियम लागु भए संगै हरेक बर्ष अमेरिका भ्रमण गर्न आउन चाहाने १ करोड ५० लाख गैर आप्रबासी भिसा र ७ लाख आप्रबासी भिसा आबेदकहरु प्रभावित हुने जनाईएको छ। यद्यपि केहि कुटनितिक र सरकारी काम कारबाही भिसामा भने यो नियम लागु हुने छैन ।
ट्रम्प प्रसाशनले भिसा आवेदकको सामाजिक संजालको बिबरण लिने प्रस्ताब पहिलो पटक सन् २०१८ को मार्चमा गरिएको थियो । आप्रबासीहरु प्रति अनुदार रास्ट्रपति ट्रम्पले रास्ट्रिय सुरक्षाको लागि यस्तो ब्यबस्ता गरेको बताएका छन् ।

एजेन्सी

Loading...

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रिया

सम्बन्धित समाचार