06-Apr-2020 | २४ चैत्र २०७६, सोमबार

यु एस सी आई एसको बार्षिक बिवरण सार्बजनिक , कतिले पाए अमेरिकी ग्रीन कार्ड र नागरिकता ?

२० जेष्ठ २०७६, सोमबार ०   बिचार / प्रतिक्रिया


युनाईटेड स्टेट्स सिटीजनसिप एण्ड ईमिग्रेसन सर्भिस ( यु एस सी आई एस ) ले सन् २०१४ देखि सन् २०१८ सम्मको बार्षिक बिवरण सार्वजनिक गरेको छ । यु एस सी आई एसले हाल आफ्नो मातहतमा संसार भरका २३७ कार्यालय मार्फत कुल १९ हजार कर्मचारी केन्द्रिय सरकार अन्तर्गत कार्यरत रहेको बिवरण सार्वजनिक गरेको छ । उसले भनेको छ आफ्नो बजेट सन् २०१७ को तुलनामा ६ प्रतिशत वृद्धि भई ४ अर्ब ४० करोड अमेरिकी डलर पुगेको छ । बिगत ५ बर्षको तुलनामा सन् २०१८ सम्म पुग्दा खर्चमा २७ प्रतिशत वृद्धि भएको र खर्चको ९७ प्रतिशत पूर्ति अध्यागमन सम्बन्धि आवेदक बाट लिने आबेदन सुल्कबाट पुरा हुने गरेको यु एस सी ई एसको बार्षिक बिवरणमा भनिएको छ । यु एस सी आई एसले सन् २०१४ देखि २०१८ सम्म बितरण गरिएको ग्रिन कार्ड र नागरिकताको संख्या समेत सार्वजनिक गरेको छ ।

 

पाँच बर्षमा कतिले पाए अमेरिकी ग्रिन कार्ड

परिवारको आधारमा सन् २०१४ मा २ लाख ८१ हजार , सन् २०१५ मा २ लाख ८० हजार ७ सय ,सन् २०१६ मा ३ लाख १० हजार २ सय , सन् २०१७ मा ३ लाख १३ हजार र सन् २०१८ मा ३ लाख १ हजार ८ सय गरि ५ बर्षमा परिवारको आधारमा १४ लाख ८६ हजार ७ सय जनाले ग्रीन कार्ड प्राप्त गरेका छन् ।
काम मार्फत सन् २०१४ मा १ लाख ३३ हजार ८ सय ,सन् २०१५ मा १ लाख २४ हजार ३ सय ,सन् २०१६ मा १ लाख १७ हजार ३ सय , सन् २०१७ मा १ लाख २१ हजार ८ सय र सन् २०१८ मा १ लाख २० हजार ३ सय जना आप्र्बा्सिले ग्रीन कार्ड प्राप्त गरे । सन् २०१४ मा ९६ हजार ९ सय जना ,सन् २०१५ मा १ लाख ८ हजार १ सय , सन् २०१६ मा १ लाख १ हजार ९ सय सन् २०१७ मा ९२ हजार ४ सय र सन् २०१८ मा १ लाख १४ हजार ६ सय गरि रेफ्युजी र एसाईलम मार्फत ५ बर्षमा जम्मा ५ लाख १३ हजार आप्रबासीहरुले ग्रीन कार्ड प्राप्त गरेका छन् । अन्य विधा मार्फत ५ बर्षमा ४ लाख १९ हजार २ सय मानिसले ग्रीन कार्ड प्राप्त गरेको यु एस सी आई एसले विवरण मार्फत बताएको छ । सन् २०१४ देखि २०१८ सम्म जम्मा ३० लाख ३७ हजार ३ सय ले अमेरिकाको ग्रीन कार्ड लिएका छन् ।

 

पाँच बर्षमा कतिले पाए अमेरिकी नागरिकता ?

सन् २०१४ मा ७ लाख २० हजार २ सय ग्रीन कार्ड बाहकले अमेरिकी नागरिकता लिए भने सन् २०१५ मा ८ लाख ६ हजार १ सय ,सन् २०१६ मा ८ लाख ३९ हजार १ सय ,सन् २०१७ मा ७ लाख ९० हजार ४ सय र सन् २०१८ मा ८ लाख ४९ हजार ५ सय ग्रीन कार्ड बाहकले नागरिकता प्राप्त गरे । यु एस सी आई एस का अनुसार ५ बर्षमा ४० लाख ५ हजार १ सय विभिन्न देशबाट आएका आप्रबासीहरु अमेरिकन नागरिक बने ।

Loading...

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रिया

सम्बन्धित समाचार