09-Apr-2020 | २७ चैत्र २०७६, बिहीबार

प्रिन्सको परोपकारी मन

१३ माघ २०७६, सोमबार ०   बिचार / प्रतिक्रिया


काठमाडौं

राम्रो काम गर्न उमेरले छेक्दैन । अहिलेका प्रख्यात बाल कलाकार ८ बर्षीय प्रिन्स प्रसिद सिंह थापा समाजसेवामा लागेका छन् । उनीबिभिन्न कार्यक्रमहरुमा मोडलिङ्, प्रस्तोता तथा नृत्य गरेर स्वआर्जन गर्छन् । बहुमुखी प्रतिभाका धनी उनले आफ्नो कमाईबाट आएकोपैसा अनि आफ्नो पकेट मनी बचाएर  असहाय तथा निम्नआय भएका बालबालिकाहरुलाई न्यानो लुगा बितरण गरेका छन् । मनकारीथापाले अभियानको रुपमा नेपालका पूर्वी पहाडी जिल्ला ओखलढुङगामा १८ जना बालबालिकाहरुलाई जाडोको लागि न्यानो कपडा, टोपी, हाइनेक, ज्याकेट बाँडेका छन् । केही असक्त बालबालिकाहरुको लागि नगद सहयोग पनि गरेका छन ।

बिभिन्न म्युजिक भिडियो, बिज्ञापन अनि “भोक” जस्तो लघुसिनेमाबाट ख्याती कमाएका यी ८ बर्षीय बालक सडक बालबालिका, अनाथ बालबालिका रआवाजविहिन बालबालिकाहरुको आवाज बन्न चाहन्छन । यी बालकले केही बर्ष अघिदेखि सहयोग   गर्दै आएका छन । सामाजिककार्यमा अग्रज प्रिन्स यो भन्दा अगाडि पनि सडक बालबालिकाहरु र निम्न आय भएका बालबालिकाहरुलाई सहयोग गर्दै आएका छन् ।यो भन्दा अगाडिको जिल्ला भ्रमणको क्रममा अति नै बिपन्न सुचीमा रहेका बालबालिकाहरु देखेर यो पटकको जाडोको लागि न्यानो लुगाबितरण अभियान पुर्वको पहाडी जिल्लाहरुमा न्यानो लुगा बितरण गरेको बताउँछन् । उनी भन्छन्; “यो त मेरो सुरुवात मात्रै हो । विपन्नपरिवारका बालबालिकालाई अझै पनि धरै सहयोग गरिरहने छु ।”

तँपाईले के, कसरी प्रेरणा पाउनु भयो ? भन्ने हाम्रो प्रश्नमा भन्छन् “केही दिन अगाडि यस क्षेत्रमा घुम्न आउंदा यहाँको अधिकांसबालबालिकाहरुमा न्यानो लुगाको अभाव दु:ख कष्ट देखेकोले सोही अवस्थाले मलाई आफुले सक्ने सहयोग गर्न पर्छ भन्ने भावना आयो, सोहीबाट म प्रेरित भएको हुं । सानो उमेरमा नै अरुको आँसु, दुख, पिडा देख्न्न नसक्ने प्रिन्स अहिलेको हाम्रो समाजको लागि प्रेरणाकास्रोत हुन् । आफ्ना छोराछोरीहरुले न्यानो कपडा पाएपछि लाभान्वित भएका अभिभाबकहरुको अनुहारमा धेरै खुसी देखिएको थियो ।उनको यो पुण्य कार्यको लागि सलाम ।   

Loading...

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रिया

सम्बन्धित समाचार