13-Aug-2020 | [nepali_today_date]

गैह्र कानूनी रुपमा हतियार खरिद गरी आतंकबादी क्रियाकलाप गर्न खोज्ने ज्याक्सन हाईट्सका एक युवा पक्राउ

June 8, 2019 ०   बिचार / प्रतिक्रिया


न्युयोर्क । न्युयोर्कस्थित दक्षिण पूर्वी एसियाका आप्रवासीको घनावस्ती ज्याक्सन हाईट्समा बसोबास गर्दै आएका एक व्यक्ति आतंकबादी क्रियाकलाप गर्ने उद्देश्यले गैह्र कानूनी रुपमा हतियार खरिद गरेको अभियोगमा पक्राउ परेका छन् । २२ बर्षिया बंगालादेशी नागरिक आसिकुल अलामले न्यूयोर्क कै ब्यस्त पर्यटकीय सहर टाईम्स स्क्वायरमा आतंककारी हमालको योजना बनाउँदै गरेको प्रहरीले पुष्टि गरेपछि गत बिहिबार अलामलाई पक्राउ गरिएको जनाईएको छ । अलामलाई आज शुक्रबार न्युयोर्क ब्रुकलिन स्थित केन्द्रीय अदालतमा हाजिर गरीएको थियो ।

अलामको संकास्पद क्रियाकलाप माथि न्युयोर्कस्थित बर्दी बिनाका जासुस प्रहारीले गत बर्ष अगस्ट महिनादेखि पिछा गरि रहेका थिए । आतंकबादी क्रियाकलापको योजना बनाउँदै आएको अलाम हतियार खरिदको लागि बिना बर्दी कै प्रहरीको सम्पर्कमा पुगेका थिए । अलाम हतियार खरिदका लागि उनी माथिनै जासुसी गरिरहेका बिना बर्दिका प्रहरीसँग १० महिनादेखि लगातार सम्पर्कमा थिए । आफैमाथि जासुसी गरिरहेका बिना बर्दीका प्रहरीसंगको सम्पर्कमा अलामले वासिंटन र टाईम्स स्क्वायरमा सम्भावित आत्मघाती बिस्फोट समेत गर्ने आफ्नो योजना भएको बारेमा समेत कुरा गरेको प्रहरी श्रोतले सञ्चार माध्यमहरुलाई बताएका छन् । प्रहरीले आरोपित अलाममाथि लगाईएको अभियोगमा भनिएको छ “अलामले पहिलो पटक जासुसी गरिरहेका प्रहरीलाई पहिलो पटक सन् २०१८ मा भेटेका थिए । सोही बर्ष डिसेम्बरमा पुन सिभिल प्रहरीसंग भेट गरी न्यूयोर्क सहर हमलाको बारेमा सल्लाह लिएका थिए । अलाम र ती सिभिल प्रहरी पेन्सिल्भानिया स्थित सुटिङ्ग रेञ्जसम्म पुगे । त्यसपछि गत अप्रिलमा आरोपित अलाम र ती सिभिल प्रहरीको बीचमा हतियार खरिदको बिषयमा छलफल भयो र अर्को हतियार पनि खरिद गर्ने चहाना अलामले देखाएपछि दोश्रो सिभिल प्रहरीलाई ब्यापारीको रुपमा अलाम भेट्न पुगे । त्यसपछि अलाम २ जना सिभिल प्रहरीको प्रत्यक्ष सम्पर्कमा पुगेपछि २ वटा सेमी अटोमेटिक पेस्तोलको लागि आफु २ हजार डलर तिर्न राजि भएको बताएका थिए भने अलामले त्यसपछि एके -४७ र ग्रिनेड पनि खरिद गर्न खोजेको बताएका थिए । गत बिहिबार अलाम पहिलो सिभिल प्रहरीको साथमा दोश्रो प्रहरीलाई भेट गर्न ब्रुकलिन स्थित प्रहरीको अपार्टमेन्टमा गएका थिए । त्यहि अपार्ट्मेटबाट अलाम पक्राउ परेको अलाममाथिको अभियोग पत्रमा जनाएको कुरा संचार माध्यमहरुले लेखेका छन् । आरोपित आसिकुल अलामका तर्फबाट प्रतिनिधित्व गरेका कानुन ब्यबसायीको २ लाख अमेरिकी डलरको धरौटीको प्रस्ताब सम्मानित अदालतकाका न्यायाधिसले समुदायकालागि खतरा हुने कारण देखाउदै अस्विकार गरे । अलाम अमेरिकाका ग्रीन कार्ड होल्डर हुन् ।

Loading...

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रिया

सम्बन्धित समाचार