30-May-2020 | १७ जेष्ठ २०७७, शनिबार

कोभिड -१९ को उपचारमा अमेरिकामा उदायो नयाँ आशा

२४ चैत्र २०७६, सोमबार ०   बिचार / प्रतिक्रिया


न्युयोर्क

हरेक अंध्यारो पछी उज्यालो पक्का आउँछ अनी खराब समय सधैं रहदैन भने जस्तो अमेरिकामा अब बिस्तारै कोरोना भाईरसबाट बच्ने उपचार बिधी पहिल्याईदै छ।अमेरिकाको न्युयोर्क शहरमा ४ हजार जना कोभिडका बिरामीहरुलाई एन्टीमलेरियाको औषधी  हाईड्रोक्सक्लोरोकुईन दिएर उपचार सुरु गरिएको राज्यका स्वास्थ अधिकारीहरुले जनाएका छँन् ।न्युयोर्क राज्यका स्वास्थ अधिकारीहरुले बताएका छँन् -डिपार्ट्मेन्ट अफ हेल्थले न्युयोर्कका ५६ वटा अस्पातलमा उपचारत ४ हजार कोभिड -१९ का  बिरामीको उपचारको लागि पर्याप्त हुने हाईड्रोक्सक्लोरोकुईनको डोज पठाईसकेको छ । कोभिड -१९ का बिरामीको लागि आबस्यक पर्ने १० दिने औषधीको कोर्स न्युयोर्कका अस्पातलहरुमा बिरामीलाई दिन सुरु गरिएको छ । एन्टीमलेरिया औषधीको कोभिड -१९ का बिरामीमा पर्ने सकारात्मक असरका बारेमा युभर्सिटी अफ अल्बानीज स्कुल अफ पब्लिक हेल्थले निरिक्षण गरिरहेको छ । यो औषधी कोभिड -१९ का बिरामीलाई दिएर उपचार गर्न हुने वा नहुनेको निर्क्योल यसै हप्ताको अन्त्यसम्म हुने बताईएको छ ।

यो हप्ताको अन्त्य सम्म कोभिडका बिरामीलाई निको पार्न हाईड्रोक्सक्लोरोकुईन काम लाग्ने औषधी  ठहरेको खण्डमा यो अत्यन्त महत्वपूर्ण हतियार हुने बाताईको छ । फेडरल फुड एन्ड ड्रग एड्मिनिस्ट्रेसन ( एफ डि ए ) ले  एक हप्ता पहिले नै हाईड्रोक्सक्लोरोकुईनको दिएर कोभिड -१९ का बिरामीलाई उपचार गर्न अस्थाई स्वीक्रिती दिएको थियो ।

यस अगाडि लसएन्जलसस्थित मेन्ड अर्जेन्ट केयरका सि ई ओ डा एन्थोनी कार्डिलो हाईड्रोक्सक्लोरोकुईनको कोभिड-१९ बिरामीमा असर बारे भनेका थिए ” अती नै सम्बेदनसिल अवस्थामा पुगेका कोभिड -१९ का बिरामी छँन्  उनिहरुमा जिंकको साथमा हाईड्रोक्सक्लोरोकुईन चलाऊदा सम्बन्धित बिरामी ८ देखी १२ घण्न्टामा सुधारउन्मुख हुने गरेका छँन् ” ।  

क्लोरिकुईन र हाईड्रोक्सक्लोरोकुईन संन्  १९४४ देखी मलेरिया रोकथाममा प्रयोग हुँदै  आएको औषधी हो ।  

Loading...

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रिया

सम्बन्धित समाचार