Epapers :

24-Jun-2019 | ९ असार २०७६, सोमवार

भिजिट इयर २०२० का लागि बने प्रदेशस्तरीय प्रवद्र्धन समिति, कुन प्रदेशमा कसलाई जिम्मेवारी ?

२८ जेष्ठ २०७६, मंगलवार ०   बिचार / प्रतिक्रिया


काठमाडौं । सरकारले नेपाल भ्रमण वर्ष २०२० मनाउने सन्दर्भमा प्रवद्र्धन प्रभावकारी बनाउन भन्दै प्रदेश स्तरीय प्रवद्र्धन समिति गठन गरेको छ ।

यस्तो समितिमा प्रदेश मूख्यमन्त्री संरक्षक रहनेछन् । प्रदेशका उद्योग, पर्यटन वन तथा वातावरणमन्त्री अध्यक्ष रहने छन् भने मन्त्रालयका सचिव सदस्य सचिव रहने गरी समिति बनाइएको छ ।

समितिमा निजी क्षेत्रका एक पर्यटन व्यवसायी प्रादेशिक कार्यक्रम संयोजक तोकिएको छ । प्रधानमन्त्री एवम संस्कृति, पर्यटन तथा नागरिक उड्डयन मन्त्रीस्तरको निर्णयले प्रदेश समिति गठन गरेको मन्त्रालयले मंगलबार विज्ञप्ती जारी गर्दै जानकारी दिएको हो ।

सरकारले वार्षिक २० लाख पर्यटक भित्राउने लक्ष्यसहित सन् २०२० लाई नेपाल भ्रमण वर्ष घोषणा गरेको छ । केन्द्रमा व्यवसायी व्यवसायी सुरज वैद्य कार्यक्रम कार्यान्वयन संयोजक रहेका छन् ।

कुन प्रदेशमा कसले पायो जिम्मेवारी ?

(क) प्रदेश नं. १, नेपाल भ्रमण वर्ष २०२० प्रदेश स्तरीय पर्यटन प्रवर्द्धन समिति
संरक्षक : मुख्यमन्त्री, प्रदेश नं. १
अध्यक्ष : उद्योग, पर्यटन, वन तथा वातावरण मन्त्री, प्रदेश सरकार, प्रदेश नं. १
सह अध्यक्ष : प्रमुख सचिव, प्रदेश सरकार, प्रदेश नं. १

निजी क्षेत्र
सदस्य : राजन श्रेष्ठ, मोरङ (प्रादेशिक कार्यक्रम संयोजक)
सदस्य : भविष श्रेष्ठ, मोरङ
सदस्य : उदय श्रेष्ठ, झापा
सदस्य : तारा बास्तोला, झापा
सदस्य : जिवन पराजुली, सुनसरी
सदस्य : खगेन्द्र विष्ट, धनकुटा
सदस्य : अध्यक्ष, नेपाल उद्योग वाणिज्य संघ, धनकुटा
सदस्य : अध्यक्ष, नेपाल उद्योग वाणिज्य संघ, मोरङ
सदस्य : अध्यक्ष, नेपाल उद्योग वाणिज्य संघ, इलाम
सदस्य : अध्यक्ष, नेपाल उद्योग वाणिज्य संघ, पाँचथर
सदस्य : अर्जुन कार्की, झापा
सदस्य : राजेन्द्र डंगोल, झापा
सदस्य : एलिना मगर, सुनसरी
सदस्य : राजु कार्की, झापा
सदस्य : योगेन्द्र निरौला, झापा
सदस्य : तुलसी पोखरेल, खोटाङ
सदस्य : रेवत बहादुर थापा, धनकुटा
सदस्य सचिव : सचिव, उद्योग, पर्यटन, वन तथा वातावरण मन्त्रालय, प्रदेश सरकार, प्रदेश नं. १

(ख) प्रदेश नं. २, नेपाल भ्रमण वर्ष २०२० प्रदेश स्तरीय पर्यटन प्रवर्द्धन समिति
संरक्षक : मुख्यमन्त्री, प्रदेश नं. २
अध्यक्ष : उद्योग, पर्यटन, वन तथा वातावरण मन्त्री, प्रदेश सरकार, प्रदेश नं. २
सह अध्यक्ष : प्रमुख सचिव, प्रदेश सरकार, प्रदेश नं. २

निजी क्षेत्र
सदस्य : मनिष झा, धनुषा (प्रादेशिक संयोजक)
सदस्य : देवनारायण मण्डल, धनुषा
सदस्य : अशोक वैद्य, पर्सा
सदस्य : राकेश गुप्ता, सिराहा
सदस्य : हिरा गौतम, धनुषा
सदस्य : मोहन प्रधान, पर्सा
सदस्य : मोहन शर्मा, बारा
सदस्य : मनिष झा, धनुषा
सदस्य : रामवली दास, धनुषा
सदस्य : सुधिर उपाध्याय, पर्सा
सदस्य : मागेन कामत, सिराहा
सदस्य : अध्यक्ष, नेपाल उद्योग वाणिज्य संघ, महोत्तरी
सदस्य : अध्यक्ष, नेपाल उद्योग वाणिज्य संघ, सप्तरी
सदस्य सचिव : सचिव, उद्योग, पर्यटन, वन तथा वातावरण मन्त्रालय, प्रदेश सरकार, प्रदेश नं. २

(ग) प्रदेश नं. ३, नेपाल भ्रमण वर्ष २०२० प्रदेश स्तरीय पर्यटन प्रवर्द्धन समिति
संरक्षक : मुख्यमन्त्री, प्रदेश नं. ३
अध्यक्ष : उद्योग, पर्यटन, वन तथा वातावरण मन्त्री, प्रदेश सरकार, प्रदेश नं. ३
सह अध्यक्ष : प्रमुख सचिव, प्रदेश सरकार, प्रदेश नं. ३
निजी क्षेत्र
सदस्य  : अनिल लामा, मकवानपूर (प्रादेशिक कार्यक्रम संयोजक)
सदस्य : राजेन्द्र सापकोटा,धादिङ
सदस्य : सुमन घिमिरे, चितवन
सदस्य : सुन्दर कार्की, दोलखा
सदस्य : रामशरण कार्की, धादिङ
सदस्य : शिव लामिछाने, धादिङ
सदस्य : अध्यक्ष, नेपाल उद्योग वाणिज्य संघ, काठमाडौं
सदस्य  : अध्यक्ष, नेपाल उद्योग वाणिज्य संघ, भक्तपूर
सदस्य : अध्यक्ष, नेपाल उद्योग वाणिज्य संघ, ललितपूर
सदस्य : अध्यक्ष, नेपाल उद्योग वाणिज्य संघ, चितवन
सदस्य : अध्यक्ष, नेपाल उद्योग वाणिज्य संघ, मकवानपूर
सदस्य : मेघ आले, काठमाडौं
सदस्य : अनुज पाण्डे, काठमाडौं
सदस्य : होम पाठक, काठमाडौं
सदस्य : केशव बडाल, काठमाडौं
सदस्य सचिव : सचिव, उद्योग, पर्यटन, वन तथा वातावरण मन्त्रालय, प्रदेश सरकार, प्रदेश नं. ३

(घ) गण्डकी प्रदेश, नेपाल भ्रमण वर्ष २०२० प्रदेश स्तरीय पर्यटन प्रवर्द्धन समिति
संरक्षक : मुख्यमन्त्री, गण्डकी प्रदेश
अध्यक्ष : उद्योग, पर्यटन, वन तथा वातावरण मन्त्री, प्रदेश सरकार, गण्डकी प्रदेश
सह अध्यक्ष : प्रमुख सचिव, प्रदेश सरकार, गण्डकी प्रदेश
निजी क्षेत्र
सदस्य : अग्नि कंडेल, कास्की (प्रादेशिक कार्यक्रम संयोजक)
सदस्य : सञ्जीव कोइराला, कास्की
सदस्य : चिरन्जिवी पोखरेल, कास्की
सदस्य : योगेश भट्टराई, कास्की
सदस्य : गोपी भट्टराई, कास्की
सदस्य : रामु गौतम, कास्की
सदस्य : सोम थापा, कास्की
सदस्य : राजु ढकाल, स्याङ्जा
सदस्य : भरत पराजुली, कास्की
सदस्य : हरि शर्मा, कास्की
सदस्य : नरेश भट्टराई, कास्की
सदस्य : बिमला गौचन, म्याग्दी
सदस्य : राजकुमार श्रेष्ठ, तनहुँ
सदस्य : शिव आचार्य, कास्की
सदस्य : सुरज(निरज थकाली, मुस्ताङ
सदस्य : प्रेम घले, लम्जुङ
सदस्य : लक्ष्मण गिरी, नवलपरासी
सदस्य : हरि भुजेल, कास्की
सदस्य सचिव : सचिव, उद्योग, पर्यटन, वन तथा वातावरण मन्त्रालय, प्रदेश सरकार, गण्डकी प्रदेश

(ङ) प्रदेश नं. ५, नेपाल भ्रमण वर्ष २०२० प्रदेश स्तरीय पर्यटन प्रवर्द्धन समिति
संरक्षक : मुख्यमन्त्री, प्रदेश नं. ५
अध्यक्ष : उद्योग, पर्यटन, वन तथा वातावरण मन्त्री, प्रदेश सरकार, प्रदेश नं. ५
सह अध्यक्ष : प्रमुख सचिव, प्रदेश सरकार, प्रदेश नं. ५
निजी क्षेत्र
सदस्य : माधव नेपाल, रुपन्देही (प्रादेशिक कार्यक्रम संयोजक)
सदस्य : चन्द्रप्रकाश श्रेष्ठ, रूपन्देही
सदस्य : विष्णु शर्मा, रुपन्देही
सदस्य : सागर अधिकारी, रुपन्देही
सदस्य : जितु गिरी, रूपन्देही
सदस्य : चेतन पन्त, रुपन्देही
सदस्य : मनमोहन श्रेष्ठ, पाल्पा
सदस्य : मोहन चौधरी, बर्दिया
सदस्य : असित शम्शेर राणा, बाँके
सदस्य  : शान्ता शर्मा, रूपन्देही
सदस्य : शिखर पाण्डे, रूपन्देही
सदस्य : रविन्द्र शर्मा घिमिरे, रूपन्देही
सदस्य : सुन्दर गौतम, दाङ
सदस्य : कृष्ण चौधरी, बाँके
सदस्य : यादव पाण्डे, रूपन्देही
सदस्य : श्रीचन्द गुप्ता, रूपन्देही
सदस्य : जुद्ध बहादूर कुँवर, प्युठान
सदस्य : कृष्ण प्रसाद शर्मा, वाग्ले, वर्दिया
सदस्य : अध्यक्ष, नेपाल उद्योग वाणिज्य संघ, बुटवल
सदस्य : अध्यक्ष, नेपाल उद्योग वाणिज्य संघ, लुम्वीनी
सदस्य : अध्यक्ष, नेपाल उद्योग वाणिज्य संघ, पाल्पा
सदस्य : अध्यक्ष, नेपाल उद्योग वाणिज्य संघ, दाङ
सदस्य सचिव : सचिव, उद्योग, पर्यटन, वन तथा वातावरण मन्त्रालय, प्रदेश सरकार, प्रदेश नं. ५

(च) कर्णाली प्रदेश, नेपाल भ्रमण वर्ष २०२० प्रदेश स्तरीय पर्यटन प्रवर्द्धन समिति
संरक्षक : मुख्यमन्त्री, कर्णाली प्रदेश
अध्यक्ष : उद्योग, पर्यटन, वन तथा वातावरण मन्त्री, प्रदेश सरकार, कर्णाली प्रदेश
सह अध्यक्ष : प्रमुख सचिव, प्रदेश सरकार, कर्णाली प्रदेश
निजी क्षेत्र
सदस्य : राजु कार्की, मुगु (प्रादेशिक कार्यक्रम संयोजक)
सदस्य : अध्यक्ष, नेपाल उद्योग वाणिज्य संघ, दैलेख
सदस्य : अध्यक्ष, नेपाल उद्योग वाणिज्य संघ, कालिकोट
सदस्य : छेवाङ लामा, हुम्ला
सदस्य : देवराज जैशी, सुर्खेत
सदस्य : दिलबहादुर महत, जुम्ला
सदस्य : निराजन के.सी., जुम्ला
सदस्य : देवी कृष्ण रोका, मुगु
सदस्य : दिपेन्द्र खत्री, सुर्खेत
सदस्य : नोर्बु लामा, जुम्ला
सदस्य : लंक बहादुर शाही, डोल्पा
सदस्य : जनकराज शर्मा, जुम्ला
सदस्य सचिव : सचिव, उद्योग, पर्यटन, वन तथा वातावरण मन्त्रालय, प्रदेश सरकार, कर्णाली प्रदेश

(छ) सुदूर पश्चिम प्रदेश, नेपाल भ्रमण वर्ष २०२० प्रदेश स्तरीय पर्यटन प्रवर्द्धन समिति
संरक्षक : मुख्यमन्त्री, सुदूर पश्चिम प्रदेश
अध्यक्ष : उद्योग, पर्यटन, वन तथा वातावरण मन्त्री, प्रदेश सरकार, सुदूर पश्चिम प्रदेश
सह अध्यक्ष : प्रमुख सचिव, प्रदेश सरकार, सुदूर पश्चिम प्रदेश
निजी क्षेत्र
सदस्य : परमानन्द भण्डारी, कन्चनपूर (प्रादेशिक कार्यक्रम संयोजक)
सदस्य : अध्यक्ष, नेपाल उद्योग वाणिज्य संघ, कैलाली
सदस्य : अध्यक्ष, नेपाल उद्योग वाणिज्य संघ, कन्चनपूर
सदस्य : अध्यक्ष, नेपाल उद्योग वाणिज्य संघ, डडेलधुरा
सदस्य : कलम बम, कैलाली
सदस्य : गोपी हमाल, कैलाली
सदस्य : सञ्जय चौधरी, कैलाली
सदस्य : माया प्रकाश भट्ट, कैलाली
सदस्य : सुवास शाही, कैलाली
सदस्य : धर्मराज पाठक, कैलाली
सदस्य : कल्पना गैह्रे, कन्चनपूर
सदस्य : चन्द्र विष्ट, कैलाली
सदस्य : मानवहादुर शाही, कैलाली
सदस्य : किशोर खड्का, कैलाली
सदस्य सचिव : सचिव, उद्योग, पर्यटन, वन तथा वातावरण मन्त्रालय, प्रदेश सरकार, सुदूर पश्चिम प्रदेश

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रिया

सम्बन्धित समाचार